Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Екозаняття для дошкільнят «Наш дім – планета Земля»

Травень 2, 2018 Освіта|Дошкільна освіта|Екологія 833 переглядів

Під час екологічного місячника, приуроченого до Дня Довкілля та Всесвітнього Дня Землі, працівники Дошкільного навчального закладу № 57 «Перлинка» міста Хмельницького (завідувач – Бабій Ольга Володимирівна і вихователі: Цимбал Р.М., Квасова О.А., Горобець Н.В. та інструктор з фізвиховання Анасюк Н.А.) спільно із, запрошеними до закладу педагогами-натуралістами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, провели для дітей старшого дошкільного віку цікаве та змістовне інтегроване навчальне заняття з екологічного виховання «Наш дім – планета Земля».
Екологічний захід проводився з метою формування у дошкільнят системи екологічних знань, екологічного світогляду й виховання у них екологічної свідомості та природоохоронної культури.

Заступник директора з навчально-виховної роботи обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Демчук Л.О. та її колега – керівник гуртків Міхайлиця І.В. провели змістовний еколого-натуралістичний захід в ігровій формі, адже саме гра – це найкраща для дошкільнят форма діяльності, в процесі якої вони навчаються і дізнаються для себе багато нового й цікавого.
В процесі екологічного заняття діти старшого дошкільного віку доповнили свої знання про планету Земля, глобус (модель планети), зміну пір року та дня і ночі, різноманітність рослинного й тваринного світу, закріпили правила поведінки на природі.
Також для них було проведено цікаву наочну гру: «Яблуко – модель Землі», під час якої дошкільнята уявили, що яблуко – це є модель нашої планети, яке розрізалось на багато частинок і в кінці від нього залишилась лише одна маленька частина (1/32), шкірочка якої символізувала тоненький шар родючого ґрунту на поверхні земної кори, котрий дає усьому людству їжу. Діти дізналися, що з роками, внаслідок процесу людської життєдіяльності, природні багатства та ресурси вичерпуються і саме тому потрібно раціонально використовувати ці багатства, оберігати та примножувати їх і не забруднювати навколишнє природне середовище.
Дошкільнята зацікавлено співпрацювали з педагогами, у ході бесіди дружно проявляли активність, піднімаючи руки, відповідали на запитання ведучих, сперечалися та висловлювали свої наївні дитячі думки.
Педагоги Хмельницького ОЕНЦУМ щиро подякували працівникам ДНЗ № 57 «Перлинка» м. Хмельницького за запрошення до їх дошкільного закладу, спільну творчу організацію цікавого дитячого інтегрованого екологічного заходу, а діткам – за їх щирі й усміхнені обличчя та висловили колегам свої сподівання на майбутню творчу й плідну співпрацю.

За матеріалами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.