Реорганізація психолого-педагогічних консультацій в інклюзивно-ресурсні центри з підтримки інклюзивної освіти.

Червень 4, 2018 Без категорії 577 переглядів

Важливим кроком у формуванні сучасної системи кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами протягом навчання від 2 до 18 років є створення інклюзивно-ресурсних центрів. Такі установи запрацюють на рівні 26 територіальних громад, міст та районних центрів області з 1 вересня 2018 року. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 року № 88 на оснащення інклюзивно-ресурсних центрів виділено 3274,6 тисяч гривень (по 126,0 тис. грн. – на оснащення одного центру).

Станом на 04 травня 2018 року утворено 3 інклюзивно-ресурсних центри (Віньковецький, Ярмолинецький райони; Гвардійська сільська об’єднана територіальна громада).
Прийнято рішення про утворення інклюзивно-ресурсних центрів ще у 17 регіонах області (містах – Славута, Нетішин, Хмельницький; Білогірському, Деражнянському, Ізяславському, Кам’янець-Подільському, Старокостянтинівському районах; Волочиській, Городоцькій Дунаєвецькій, Красилівській, Полонській міській, Ганнопільській, Летичівській, Новоушицькій, Старосинявській селищній об’єднаних територіальних громадах).

В інших 6 регіонах подано на розгляд радам пакет документів для прийняття рішень про створення інклюзивно-ресурсних центрів (міста – Кам’янець-Подільський, Старокостянтинів, Шепетівка; райони – Теофіпольський, Шепетівський; ОТГ – Чемеровецька селищна об’єднана територіальна громада).

Графік відкриття інклюзивно-ресурсних центрів у Хмельницькій області