Проект “Future  English”

Міністерство освіти і науки України інформує, що спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Британською Радою в Україні реалізується проект “Future  English”,  що  полягає  у  проведенні  аналізу  потреб  вчителів англійської  мови.  Дослідження  має  на  меті  надати  пропозиції  та  рекомендації щодо  напрямку  розвитку  національної  системи  безперервного  професійного розвитку вчителів, зокрема через використання інноваційних технологій.

З  метою  реалізації  проекту  буде  здійснено  довільну  вибірку 500  шкіл,

розроблену  фахівцями  з  Австралійської  ради  наукових  досліджень  в  галузі освіти (ACER).  Від  кожної  школи  планується  залучити 1-3  вчителів,  які  в поточному  році  викладають  англійську  мову  у 8  класі.  Участь  учителів  у дослідженні  добровільна.  Вчителям,  які  потраплять  до  вибірки,  буде  запропоновано  пройти  тестування  4  мовленнєвих  навичок  англійської мови за допомогою  тесту Aptis

(www.britishcouncil.org/exam/aptis ) та надати відповіді на запитання спеціально  розробленої  анкети.  Імена  учасників  дослідження  не розголошуватимуться, а індивідуальні результати вчителів будуть  закодовані  і недоступні для оприлюднення.

Вчителі,  які  візьмуть  участь  у  проекті,  отримають  корисний  досвід проходження  міжнародного  комп’ютерного  тестування  та  ознайомляться  з форматом  і  стандартами  такого  тестування,  а  також  сучасними  вимогами  до володіння англійською мовою.

Просимо  у  найкоротший  термін  поінформувати  заклади  загальної середньої  освіти  свого  регіону  про  умови  проведення  зазначеного  дослідження та сприяти у формуванні вибірки вчителів серед відібраних шкіл.

Міністерство  цифрової  трансформації  та  представники  Британської  Ради

в  Україні  планують  розпочати  роботу  зі  школами  щодо  формування  списків вчителів для вибірки з 24 квітня 2023 р.