Відбувся обласний етап Всеукраїнського Фестивалю-огляду «Ватра» Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для старшої, середньої, молодшої вікових груп

25-28 квітня 2023 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведено обласний Всеукраїнський Фестиваль-огляд «Ватра» у рамках заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), присвячений Дню Героїв за темами: «Слава Героям», «Звитяга Нескорених», «Квітуча моя Україно», «Україна назавжди» тощо, за загальною тематикою, що розкриває бачення майбутнього України.

Мета Фестивалю – розкрити мистецькими засобами героїку російсько-української війни та мрію про Україну після Перемоги над рашизмом.

До самодіяльної композиції включаються різні жанри: художнє слово, українська народна пісня, танок (можливо з елементами бойових мистецтв). Використовується музичний супровід (народні музичні інструменти та електронні музичні записи).

На обласний етап Фестивалю-огляду «Ватра» надіслано 45 відеороликів від трьох вікових груп з територіальних громад області, а саме:

молодша вікова група – 5 відеороликів;

середня вікова група – 16 відеороликів;

старша вікова група – 24 відеоролики.

Переможцями та призерами стали:

У молодшій віковій групі:

І місце

Рій «Українські січовики» Лагодинецької гімназії Красилівської міської ТГ (виховник рою Березюк Галина Василівна).

ІІ місце

Рій «Запорожці» Немиринецького ліцею Миролюбненської сільської ТГ (виховники рою Бондарчук Наталія Анатоліївна, Сікірницька Тетяна Вікторівна).

ІІІ місце

Рій «Козачок» Майдано-Олександрівського ліцею Віньковецької селищної ТГ (виховник рою Миронова Оксана Миколаївна).

У середній віковій групі:

І місце

Рій «Полонська сотня» Полонського ліцею № 3 ім. М. Свінціцького Полонської міської ТГ (виховник рою Підгайна Наталія Сергіївна).

ІІ місце

Рій «Сіроманці» Городоцького ліцею №1 Городоцької міської ТГ (виховник рою Вірик Андрій Костянтинович);

Рій «Славні Українці» Гуківського ліцею Гуківської сільської ТГ (виховник рою Михайлова Катерина Василівна);

Рій «Нащадки козацької слави» Кам’янець-Подільського ліцею № 13 Кам’янець-Подільської міської ТГ (виховник рою Дзізінська Оксана Віталіївна);

Рій «Січовики» КЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» Нетішинської міської ТГ (виховник рою Рудніцький Володимир Вікторович).

ІІІ місце

Рій «Чорнивідські патріоти» Чорнивідського ліцею Городоцької міської ТГ (виховник рою Гуменний Віктор Михайлович);

Рій імені Андрія Дорошенка Славутської гімназії № 6 Славутської міської ТГ (виховник рою Вакульчук Крістіна Григорівна);

Рій імені Б. Хмельницького Новосільського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ярмолинецької селищної ТГ (виховник рою Курятник Аліна Володимирівна).

У старшій віковій групі:

І місце

Рій «Шахівські сердюки» Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Старокостянтинівської міської ТГ (виховник рою Северюк Інна Вікторівна).

ІІ місце

Рій «Патріот» Охрімовецького ліцею Віньковецької селищної ТГ (виховник рою Пелехата Галина Петрівна);

Рій «Нащадки козацької слави» Городоцького ліцею №4 Городоцької міської ТГ (виховник рою Задоянчук Олександр Іванович).

ІІІ місце

Рій «Грицівська Січ» Грицівського ліцею Грицівської сільської ТГ (виховник рою Щирук Віталій Михайлович);

Рій «Серце патріота» Немиринецького ліцею Миролюбненської сільської ТГ (виховник рою Крисько Надія Олександрівна);

Рій «Подільські Орли» Орининського ліцею Орининської сільської ТГ (виховник рою Галущинський Іван Володимирович);

Рій «Лабунські характерники» Новолабунського ліцею Полонської міської ТГ (виховник рою Ковальчук Інна Миколаївна);

Рій «Залізні вовки» Хмельницького ліцею № 17 Хмельницької міської ТГ (виховник рою Данилюк Валентин Іванович).