Департамент освіти та науки інформує, що Верховна Рада України ухвалила 2 травня 2023 року в другому читанні Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення якості вищої освіти». Метою документу є зміцнення системи забезпечення якості вищої освіти в Україні та створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яке діятиме відповідно до стандартів і рекомендацій Європейського простору вищої освіти.
Водночас зазначеним законом Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про запобігання корупції», завдяки чому експерти Національного агентства з-поміж науково-педагогічних працівників та студентів, які навчаються у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, зможуть брати участь в експертизах на оплатній основі.