Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Обласний семінар-нарада в Ізяславі

Листопад 3, 2016 Діяльність|Семінари 1276 переглядів

14956475_1367832776581726_8005291945639086177_nНа базі Ізяславского району відбувся обласний семінар-нарада з питань нормативно-правого забезпечення та ефективності використання бюджетних коштів в опорних закладах області.
Головна мета сучасної української освіти – створити умови для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України, формувати покоління, здатне навчатися впродовж життя, створювати й розвивати цінності громадянського суспільства; сприяти консолідації української нації, інтеграції України в європейський і світовий простір як конкурентоспроможної і процвітаючої держави.

Оновлення системи освіти вимагає яскравої творчої особистості вчителя, піднесення загальної, професійної і управлінської культури педагогічних кадрів. І в цьому відіграє беззаперечно важливу роль створення та діяльність опорних шкіл, як методичних центрів та опорних шкіл освітніх округів, які надають додаткові послуги для учнів навколишніх сіл, наприклад, з професійного чи спеціалізованого напрямку, з поглибленого вивчення окремих предметів.
2 листопада на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», що є опорним закладом освіти в Ізяславському районі, було проведено семінар-нараду з питань нормативно-правого забезпечення та ефективності використання бюджетних коштів в опорних закладах області. У роботі семінару взяли участь: директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олег Фасоля, проректор Хмельницького ОІППО Микола Соловей, група спеціалістів департаменту освіти і науки ОДА та ХОІППО, керівники об’єднаних територіальних громад, начальники управлінь/відділів освіти районних державних адміністрації, об’єднаних територіальних громад області, де діють опорні навчальні заклади (Ізяславський, Полонський, Старосинявський, Летичівський райони), керівники опорних навчальних закладів, завідувачі філіями опорних шкіл. У роботі семінару-наради також взяли участь: перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, начальник управління фінансів Ізяславської районної державної адміністрації Сергій Журавель.

14963259_1367832769915060_4571232514219183724_nВідкриваючи роботу семінару директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олег Фасоля наголосив на тому, що завданням опорної школи є використання, пропаганда й упровадження у практику інших шкіл досягнень психолого-педагогічної науки, вивчення й поширення досвіду кращих учителів самої опорної школи та її філій; допомога органам освіти в організації методичної роботи, у підвищенні кваліфікації й педагогічної майстерності вчителів тощо. «Основним в організації роботи системи опорних закладів області є забезпечення ефективності використання бюджетних коштів в опорних школах», – сказав Олег Фасоля.

Вітаючи гостей Ізяславщини начальник відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації Валентина Пилипчук зазначила, що результат інноваційного розвитку опорного навчального закладу дає змогу визначити перспективи розвитку інноваційних процесів у всій освітній галузі, окреслює технологізацію інноваційних процесів у загальноосвітньому закладі, за якої утверджується пріоритет технологій особистісно-орієнтованого виховання і навчання, новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, подальшу диференціацію та індивідуалізацію у процесах навчання та виховання (зокрема, шляхом упровадження відповідних інформаційно-комунікаційних технологій), які повинні сприяти розвитку творчих можливостей, задоволенню інтересів та нахилів кожного учня, орієнтації на спеціалізовану поглиблену підготовку, створенню умов для одержання додаткових знань, умінь, навичок.
Про нормативно-правове забезпечення організації навчально-виховного процесу опорних закладів учасників семінару ознайомила головний спеціаліст Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Возна. Начальник відділу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валентина Блажієвська проаналізувала наявний досвід роботи керівників опорних закладів освіти області зі створення документів опорних шкіл. Із питаннями трудових відносин та дотримання трудового законодавства у системі роботи опорного закладу учасників семінару ознайомила начальник відділу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Рябчук. Головний спеціаліст департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Отрошко надала рекомендації щодо організації планування роботи в опорному закладі. З питань організації методичної роботи з педагогами опорних шкіл зупинилися проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Соловей та завідувач Центром ХОІППО Оксана Кошка.

Директор Ізяславського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.№ 5 ім.О.Онищука, гімназія» Любов Бізюк поділилася досвідом роботи закладу із організації навчально-виховного процесу, методичної та наукової роботи в закладі. Також учасники заходу змогли оглянути шкільний музей асоціації «Талант + Талан» та шкільний військово-патріотичний музей.

В ході семінару відбулася змістовна дискусія щодо діяльності опорних закладів освіти, було піднято ряд проблемних питань та окреслено шляхи їх вирішення. Зокрема було наголошено, що науково-методична, матеріально-технічна база, творчий потенціал кожної опорної школи мають ефективно і цілеспрямовано використовуватися для роботи з різними категоріями педагогічних працівників: директорами і заступниками директорів шкіл, новопризначеними керівниками шкіл, кадровим резервом, вчителями, вихователями, класними керівниками, практичними психологами, бібліотекарями, педагогами-організаторами, з методичним активом (головами методичних об’єднань, керівниками творчих груп, проблемних лабораторій, педагогічних майстерень, шкіл перспективного педагогічного досвіду та ін.). Основною вимогою до опорної школи з будь-якої проблеми є те, що вона має бути зразком функціонування, оптимальної структури внутрішньошкільної методичної роботи, яка покликана забезпечити створення сприятливих умов для постійного професійного росту та самореалізації потенціалу кожного педагога як творчої особистості і як компетентного професіонала.

14980700_1367832889915048_7782930178196599263_n

14915298_1367832913248379_3659136970225875997_n

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації