Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Юні вільховецькі аграрії достойно презентували юннатів і школярів Хмельниччини на Львівщині на Всеукраїнському зльоті

Жовтень 10, 2019 Екологія|Конкурси та турніри|Новини 158 переглядів

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю Міністерства освіти і науки України на 2019 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) з 07 по 09 жовтня 2019 року на Львівщині відбувся фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти, в якому від Хмельницької області брала активну участь команда юних аграріїв Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Федора Степановича Бацури з Новоушицького району.
У Зльоті, який проводився Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно Львівським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді на базі закладів освіти Львівської області, приймали участь команди кращих учнівський виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань і загонів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, делеговані з усіх областей України.
В рамках заходу проводилися відкриті захисти юними аграріями індивідуальних і колективних науково-дослідницьких робіт у секціях «Рослинництво», «Овочівництво», «Садівництво», сільськогосподарська виставка-презентація «Щедрість рідної землі» та відкриті творчі звіти учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань школярів.
Юних аграріїв з Хмельниччини на Зльоті достойно представляли три юннатки, учениці 11 класу з Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ф.С. Бацури Новоушицького району Вікторія Щербина, Лілія Корчова та Людмила Галаш, під керівництвом Олени Василівни Смаровоз, їх вчителя біології і хімії та за сумісництвом керівника гуртка юних садівників «Дивосвіт» Хмельницького ОЕНЦУМ, що діє на базі школи.
Людмила Галаш зі своєю дослідницькою роботою «Підрізка плодових дерев – запорука високого та якісного урожаю» показала ґрунтовні знання і практичні навички догляду за плодовими деревами, набуті у процесі роботи за обраною темою дослідження і здобула ІІІ місце у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у секції «Садівництво». Людмила увійшла до складу переможців ІІ (фінального) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти і його організатори нагородили її Дипломом.
Неабияк організаторів та журі Зльоту вразила виставка-презентація «Щедрість рідної землі» від юннатів і школярів Хмельниччини й експозиції практичних здобутків ланок квітникарів, овочівників, садівників та відкритий творчий звіт команди юних вільховецьких аграріїв, за що вони й отримали ІІ місце у номінації «Відкритий творчий звіт».
У рамках Зльоту відбувалися педагогічні читання для керівників делегацій «Формування підприємницької компетентності школярів в умовах закладів загальної середньої та позашкільної освіти», під час яких керівник хмельницької делегації О.В. Смаровоз змістовно обмінювалася з колегами власними здобутками й напрацюваннями на ниві передового педагогічного досвіду навчання і сільськогосподарської праці учнівської молоді на шкільних учнівських навчально-дослідних земельних ділянках, за що й отримала відповідний Сертифікат.
Цей черговий яскравий успіх вільховецьких юннатів та їх вчителя ще раз показав важливість цього напрямку роботи педагогів зі школярами і результативність уваги, яка традиційно приділяється педколективом та батьками сільськогосподарській праці і трудовому вихованню учнів цієї школи, основи яких закладав тут ще у 40-х роках минулого століття знаменитий подільський педагог-новатор, вчитель біології, ентузіаст дитячого дослідництва і юннатівського руху в СРСР, орденоносець і Заслужений вчитель школи Української РСР Федір Степанович Бацура.
Вітаємо команду юних аграріїв, учнівський, батьківський і педагогічний колектив Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ф.С. Бацури та юннатів і школярів Хмельниччини з новим успішним здобутком на всеукраїнському рівні та бажаємо їм нових успіхів у навчанні, дослідництві й сільськогосподарській праці та яскравих перемог на цій ниві.

Юлія Петраш, завідувач відділом сільського
господарства Хмельницького ОЕНЦУМ