Обласний семінар “Крок за кроком до життєвої компетентності дітей з особливими освітніми потребами”

Листопад 29, 2019 Головна|Освіта|Загальна-середня освіта|Інтернати|Новини 20 переглядів

Згідно плану роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, за участі Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, агенції “Професіонал” Державного навчального закладу “Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг”, фахівців інклюзивно-ресурсного центру Ізяславської районної ради, 28.11.2019 на базі Ізяславського навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради (директор – Ю.Хеленюк) проведено обласний семінар вчителів трудового навчання та соціально-побутового орієнтування спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів Хмельницької обласної та міської рад “Крок за кроком до життєвої компетентності дітей з особливими освітніми потребами”, метою якого було сприяння розвитку професійної компетентності вчителів трудового навчання та соціально-побутового орієнтування закладів спеціальної освіти, сприяння удосконаленню існуючих та впровадженню нових форм організації освітнього процесу, спрямованого на соціальну адаптацію дітей з особливими освітніми потребами шляхом опанування різних видів трудової та побутової діяльності.
Під час семінару вчителі трудового навчання Хмельницької спеціальної школи № 32 Ф.Янковський, Л.Федоренко презентували програму для 10 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти, ознайомили із проєктною діяльністю на уроках трудового навчання у спеціальній школі. Вчитель соціально-побутового орієнтування Новоушицької спеціальної школи Л.Храновська розкрила зміст організації профорієнтаційної роботи на уроках трудового навчання для подальшої соціалізації та адаптації дітей з особливими освітніми потребами в соціальне середовище. Керівник агенції “Професіонал” Державного навчального закладу “Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг” О.Михальчук поділилась досвідом профорієнтаційної роботи агенції.
Під час практичної частини учасники семінару мали змогу ознайомитись із діяльністю та досвідом роботи вчителів трудового навчання та соціально-побутового орієнтування центру С.Павлюк, І.Тарнавської, Н.Антонюк.
Дякуємо адміністрації закладу (директор Ю.Хеленюк, заступник директора з навчальної роботи О.Остапчук, заступник директора з виховної роботи Л.Гаврилюк) за організацію та проведення обласного семінару.