Створення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами

Грудень 20, 2019 Освіта|Загальна-середня освіта|Заклади інституційного догляду та виховання 55 переглядів

станом на 02.12.2019

Заклади інституційного догляду та виховання
У 2019/2020 навчальному році в системі освіти області функціонує 15 закладів загальної середньої освіти обласної комунальної власності, 1 дитячий будинок, 2 заклади, які знаходяться в підпорядкуванні Хмельницької, Шепетівської міських рад, 1 – у підпорядкуванні Хмельницької обласної державної адміністрації.
Для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами функціонує 9 таких закладів. З них: 4 спеціальні школи для дітей з інтелектуальними порушеннями, 1 – для дітей з порушенням зору, 1 – для дітей з порушенням слуху та мовлення, 3 – навчально-реабілітаційних центри.
Крім того, в області – 2 санаторні школи для навчання дітей з малими й неактивними формами туберкульозу та дітей із захворюваннями серцево-судинної системи.
Для навчання і виховання дітей, які потребують соціальної допомоги, в тому числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дошкільного та шкільного віку – 1 дитячий будинок та 2 гімназії.
Протягом 2018-2019 років в області закрито 2 школи-інтернати для дітей, з інтелектуальними порушеннями через відсутність учнівського контингенту.
Станом на 02 грудня 2019 року контингент у закладах інституційного догляду та виховання становить 3449 дітей, з них – 1895 – навчаються у спеціальних, санаторних школах, навчально-реабілітаційних центрах, дитячому будинку та закладах загальної середньої освіти для дітей, які потребують додаткового соціального захисту. У порівнянні із 2018/2019 навчальним роком кількість дітей, які навчаються та виховуються в закладах інституційного догляду та виховання зменшено на 57.
Проблемою залишається перебування більшості дітей в інтернаті через відсутність умов навчання та проживання дітей з особливими освітніми потребами за місцем проживання.