Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

ПОЛОЖЕННЯ проведення обласної заочної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

Грудень 24, 2019 Обговорення 18 переглядів

ПОЛОЖЕННЯ

проведення обласної заочної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

І. Загальні положення

  1. Обласна заочна виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (далі – Виставка-конкурс) проводиться з метою:

творчого, духовного та інтелектуального розвитку дітей;

залучення до технічної творчості учнівської молоді;

організації їх змістовного дозвілля.

2. Завдання Виставки-конкурсу:

популяризація та пропаганда науково-технічної творчості;

пошук та підтримка обдарованих дітей;

підвищення ролі технічної творчості у системі закладів позашкільної освіти.

3. Використання та обробка персональних даних, одержаних з метою виконання цього Положення, здійснюється згідно з вимогами Закону України «Про захист персональних даних».

ІІ. Учасники Виставки-конкурсу

  1. До участі у Виставці-конкурсі запрошуються вихованці (учні) закладів позашкільної, загальної середньої, професійної освіти.

2. Виставка-конкурс проводиться за двома віковими категоріями:

молодша – 6 10 років;

старша – 11 18 років включно.

ІІІ. Організація проведення Виставки-конкурсу

1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Виставки-конкурсу покладається на Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді та оргкомітет, склад якого затверджується наказом директора Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

2. Усі конкурсні роботи оцінює журі Виставки-конкурсу.

3. Склад журі затверджується наказом директора Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

4. Витрати на доставку, повернення експонатів та відрядження працівників здійснюється за рахунок організації, що відряджає.

ІV. Строки та місце проведення заходу

1. Виставка-конкурс проводиться щорічно у ІІ етапи.

2. І-й етап Виставки-конкурсу проводиться у районах, містах обласного підпорядкування та об’єднаних територіальних громадах, де визначаються переможці.

3. Строки проведення І-го етапу Виставки-конкурсу визначається на місцях, але не пізніше строків проведення ІІ етап Виставки-конкурсу.

4. ІІ-й обласний етап Виставки-конкурсу проводиться у м. Хмельницькому на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

5. Строки проведення ІІ-го етапу Виставки-конкурсу визначається оргкомітетом, відповідно до Плану роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, про що учасникам повідомляється у листі-виклику.

6. Роботи, які зайняли перші місця І-го етапу Виставки-конкурсу, направляються для участі у ІІ етапі Виставки-конкурсу не пізніше строків, які зазначаються у листі-виклику, на поштову адресу: 29001, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 83, Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

V. Умови проведення Виставки-конкурсу

  1. Виставка-конкурс проводиться за номінаціями:

1) «Прилади та обладнання»:

радіотехнічні та радіоелектронні діючі моделі приладів оригінальної конструкції, електронні вимірювальні прилади, вдосконалені блоки живлення, регулятори напруги та струму, освітлювальна техніка, мініатюрні моделі та макети верстатів і промислового обладнання;

2) «Ігри та іграшки з елементами електротехніки»:

зразки саморобних ігор та іграшок, які відрізняються від існуючих оригінальністю задуму, новизною конструкції та художнього вирішення задачі;

3) «Техніка майбутнього»:

макети та моделі космічних кораблів, ракетоносіїв, систем спостереження, стартових установок, космодромів; самохідні керовані моделі; зразки військової ракетної техніки; техніка історичної серії;

4) «Спортивно-технічне моделювання»:

моделі суден, ракет, авіаційні та автомобільні моделі (найпростіші, діючі, моделі копії);

5) «Архітектура та будівництво»:

Макети та проекти всіх видів споруд, будівель, будівельних комплексів, фрагментів вулиць та міської забудови, залізничних вокзалів з елементами ландшафту або без них.

  1. В номінації: «Прилади та обладнання», «Техніка майбутнього» «Архітектура та будівництво» для участі у Виставці-конкурсі подається до двох експонатів по кожній з номінацій.

  1. В номінацію «Ігри та іграшки з елементами електротехніки» подається до чотирьох експонатів.

  1. В номінацію «Спортивно-технічне моделювання» подається до десяти експонатів.

  1. На Виставку-конкурс подається не більше 20 робіт від району, міста чи об’єднаної територіальної громади за всіма номінаціями.

  1. За комплектацію, підбір експонатів, їх доставку у Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді контроль за збереженням авторства поданих на Виставку-конкурс робіт здійснюють заклади позашкільної, загальної середньої, професійної освіти, які подають експонати на ІІ-й етап Виставки-конкурсу.

  1. З поданих робіт, за згодою їх авторів, створюється експозиція виставки, яка працює протягом року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

8. Роботи переможців та призерів ІІ-го етапу Виставки-конкурсу за згодою їх авторів подаються на постійно діючу експозицію в Український державний центр позашкільної освіти терміном на 1 календарний рік.

9. Роботи, які брали участь в попередніх виставках до участі у Виставці-конкурсі не допускаються.

VІ. Вимоги до експонатів та розробок

1. Розміри експонатів не повинні перевищувати 40см х 40см х 40см (за виключенням моделей ракет – висотою до 90 см та авімоделей – шириною до 90 см) та важити не більше 5 кг і відповідати технічним, естетичним і експозиційним вимогам.

2. Експонати повинні відповідати правилам, вимогам і нормам техніки безпеки.

3. Прилади та пристрої, які працюють від автономних джерел живлення, повинні бути забезпечені ними і мати з’єднувальні елементи, а також напис, що застерігає від вмикання їх в мережу 220 В.

4. Експонати, які працюють від мережі 220 В, повинні мати вмикачі із зазначенням положення «Ввімкнено» та клему для заземлення.

5. На всіх електрифікованих експонатах мають бути встановлені запобіжники відповідних номіналів.

6. Експонати, які працюють на паливно-мастильних матеріалах, хімічних реактивах і стисненому газі, транспортуються в окремій тарі з відповідними попереджувальними написами і дотриманням правил техніки безпеки при їх перевезенні.

7. Експонати повинні бути марковані згідно таблиці наведеної у додатку 1.

VІІ. Документація

1. На експонати подаються наступні документи:

заявка на участь в обласній заочній виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (додаток 2);

паспорт експонату/розробки (додаток 3);

етикетка на експонат (додаток 4);

технічний опис експонату, який складається з викладення принципу його роботи, призначення розробки, її відмінність від аналогу, а також конкретне застосування цієї розробки у відповідній галузі. До опису додаються блок-схеми, принципові, електричні й кінематичні схеми, короткий опис роботи даних схем, інструкції по експонуванню (підготовка експонату до роботи, порядок вмикання та детальний опис роботи з експонатом, в разі потреби – опис методики проведення вимірів, дослідів, характерні несправності та засоби їх усунення);

фотографії експонатів у форматі JPG, JPEG, 200-300 dpi, розмір файла не більше 5 Мб. Ім’я файла, який містить зображення, має відповідати назві роботи, прізвище та ім’я автора (наприклад робота Трактор, Прізвище та ім’я. jpg).

2. Документи подаються без скорочень та абревіатур. Зміст папки подається в друкованому та електронному вигляді.

3. Роботи, які не відповідають вимогам та не мають супроводжуючих документів на Виставку-конкурс не приймаються.

VІІІ. Визначення переможців та нагородження

1. Роботи оцінюються по кожній номінації згідно з критеріями оцінювання (додаток 5).

  1. Виставка-конкурс передбачає особисту першість по кожному з номінацій.

Перше місце визначається, якщо учасник набрав 85 балів і більше.

Друге місце визначається, якщо учасник набрав 70 балів і більше.

Третє місце визначається, якщо учасник набрав 55 балів і більше.

3. Якщо експонати набирають рівну кількість балів, то місця поділяються між учасника Виставки-конкурсу.

3. Автори робіт, які зайняли у Виставці-конкурсі призові місця, нагороджуються дипломами обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Заступник директора – начальник

управління професійної освіти та

ресурсного забезпечення Департаменту Антоніна ХАРЧУК

Додаток 1

до Положення проведення обласної заочної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» пункт 7 розділу VІ

МАРКУВАННЯ ЕКСПОНАТІВ, ЯКІ ПОДАЮТЬСЯ

НА ВИСТАВКУ-КОНКУРС

з/п

Район/місто/ОТГ

Маркування

1

Білогірський р-н

01

2

Віньковецький р-н

02

3

Волочиський р-н

03

4

Городоцький р-н

04

5

Деражнянський р-н

05

6

Дунаєвецький р-н

06

7

Ізяславський р-н

07

8

Кам’янець–Подільський р-н

08

9

Красилівський р-н

09

10

Летичівський р-н

10

11

Новоушицький р-н

11

12

Полонський р-н

12

13

Славутський р-н

13

14

Старокостянтинівський р-н

14

15

Старосинявський р-н

15

16

Теофіпольський р-н

16

17

Хмельницький р-н

17

18

Чемеровецький р-н

18

19

Шепетівський р-н

19

Продовження додатку 1

20

Ярмолинецький р-н

20

21

м.Кам’янець-Подільський

21

22

м.Нетішин

22

23

м.Славута

23

24

м.Старокостянтинів

24

25

м.Хмельницький

25

26

м.Шепетівка

26

27

Антонінська селищна ОТГ

27

28

Баламутівська сільська ОТГ

28

29

Берездівська сільська ОТГ

29

30

Білогірська селищна ОТГ

30

31

Волочиська міська ОТГ

31

32

Вовковинецька селищна ОТГ

32

33

Війтовецька селищна ОТГ

33

34

Ганнопільська сільська ОТГ

34

35

Гвардійська сільська ОТГ

35

36

Гуменецька сільська ОТГ

36

37

Грицівська селищна ОТГ

37

38

Гуківська сільська ОТГ

38

39

Городоцька міська ОТГ

39

40

Дунаєвецька міська ОТГ

40

41

Дунаєвецька селищна ОТГ

41

42

Жванецька сільська ОТГ

42

43

Колибаївська сільська ОТГ

43

44

Китайгородська сільська ОТГ

44

45

Красилівська міська ОТГ

45

46

Крупецька сільська ОТГ

46

47

Лісогринівецька сільська ОТГ

47

Продовження додатка 1

48

Летичівська селищна ОТГ

48

49

Ленковецька сільська ОТГ

49

50

Маківська сільська ОТГ

50

51

Меджибізька селищна ОТГ

51

52

Наркевицька селищна ОТГ

52

53

Новоставецька сільська ОТГ

53

54

Новоушицька селищна ОТГ

54

55

Олешинська сільська ОТГ

55

56

Полонська міська ОТГ

56

57

Понінківська селищна ОТГ

57

58

Розсошанська сільська ОТГ

58

59

Сатанівська селищна ОТГ

59

60

Славутська ОТГ

60

61

Смотрицька селищна ОТГ

61

62

Солобковецька сільська ОТГ

62

63

Слобідсько-Кульчієвецька сільська ОТГ

63

64

Старосинявська селищна ОТГ

64

65

Староушицька селищна ОТГ

65

66

Судилківська сільська ОТГ

66

67

Улашанівська сільська ОТГ

67

68

Чемеровецька селищна ОТГ

68

69

Чорноострівська селищна ОТГ

69

70

Шаровечківська ОТГ

70

71

Ямпільська селищна ОТГ

71

Маркування здійснюється таким чином: перші дві цифри – номер району/міста/ОТГ, наступні дві цифри – номер в заявці, останні дві цифри – рік надходження. Приклад маркування: 25.04.20, де 25 – м. Хмельницький; 04 – порядковий номер в заявці; 20 – рік в якому подана робота.

Додаток 2

до Положення проведення обласної заочної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» пункт 1 розділу VІІ

З А Я В К А

на участь в обласній заочній виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

від _____________________________________________

(повна назва закладу позашкільної освіти)

№ з/п

Розділ

Назва роботи

Прізвище, ім’я автора

Вік учасника

Назва закладу, гуртка

Прізвище, ім’я та по батькові керівника

Маркування

Молодша вікова категорія

Старша вікова категорія

Директор

м.п.

Додаток 3

до Положення проведення обласної заочної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» пункт 1 розділу VІІ

ПАСПОРТ

експонату/розробки

Назва роботи_______________________________________________________ Розділ______________________________________________________________

Прізвище, ім’я, по батькові автора (авторів)______________________________ ___________________________________________________________________ Клас, заклад освіти, місто/район/ОТГ____________________________________

____________________________________________________________________

Вік_________________________________________________________________

Назва гуртка ________________________________________________________

Організація чи заклад, де працює гурток ________________________________ ____________________________________________________________________

Поштова адреса з індексом____________________________________________

____________________________________________________________________

Прізвище, ім’я та по батькові керівника гуртка, телефон_____________________ ____________________________________________________________________

Електронна адреса та телефон закладу___________________________________

____________________________________________________________________

Дата

Директор закладу освіти

_________ __________________

(підпис) ( П. І. Б. )

Додаток 4

до Положення проведення обласної заочної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» пункт 1 розділу VІІ

ЕТИКЕТКА НА ЕКСПОНАТ/РОЗРОБКУ

Розмір етикетки 10х5 см

Назва роботи: «МІГ-21»

Автор: Прізвище ім’я

Вік: 15 років

Заклад освіти: Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді

Керівник: Прізвище ім’я по батькові

Додаток 5

до Положення проведення обласної заочної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» пункт 1 розділу VІІІ

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

По номінаціях:

«Прилади та обладнання», «Ігри та іграшки з елементами техніки»:

доцільність розробки експонату 20

оригінальність ідеї (конструкції) 20

складність приладу (конструкції) 20

трудомісткість виготовлення експонату 20

дієздатність експонату 10

виконання вимог правил техніки безпеки 5

відповідність вимогам ергономіки та дизайну 5

«Техніка майбутнього», «Архітектура та будівництво»

оригінальність конструкції 40

трудомісткість виготовлення експонату 40

відповідність вимогам ергономіки та дизайну 20

«Спортивно-технічне моделювання»:

відповідність моделей класам та категоріям 40

якість виготовлення 60