Обласна нарада з питань дошкільної освіти

Січень 22, 2020 Головна|Освіта|Дошкільна освіта|Новини 166 переглядів

21 січня 2020 року Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації проведено обласну нараду спеціалістів/методистів місцевих органів управління освітою, відповідальних за питання дошкільної освіти.

У нараді взяли участь директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Фасоля О.І., головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту Гаркавенко Т,В., завідувач сектору спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту Марисюк А.А., методист науково-методичного центру обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Коцюбан І.І., представники Головного управління статистики у Хмельницькій області: начальник управління збирання даних статистичних спостережень Нестеренко А.О., головний спеціаліст відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики Бонк Н.І.

Під час наради розглянуто питання про підсумки розвитку дошкільної освіти області у 2919 році та перспективи на 2020 рік. Директор Департаменту Фасоля О.І. наголосив на тому, що протягом 2019 року Департаментом освіти і науки, місцевими органами управління освітою забезпечувалась реалізація державної політики в галузі дошкільної освіти. Зусилля спрямовувались на модернізацію системи освіти, створення умов для підвищення якості надання освітніх послуг, розширення доступу до дошкільної освіти, створення додаткових місць для дітей дошкільного віку. Здійснено ряд заходів щодо розширення та удосконалення мережі закладів дошкільної освіти.

Проаналізовано досягнення у сфері дошкільної освіти в області, відзначено, що протягом 2019 року відкрито 1 новобудову закладу дошкільної освіти у м. Хмельницький, 5 дошкільних закладів у пристосованих приміщеннях ( по 2 – у Судилківській ОТГ, Ярмолинецькому районі, 1 – у Наркевицькій ОТГ), відкрито 1 дошкільний підрозділ при школі у Розсошанській ОТГ, реконструйовано 1 дитячий садок у Красилівській ОТГ, відкрито 2 додаткові групи у функціонуючих дошкільних закладах ( у Деражнянському, Ізяславському районах). Всього створено 433 додаткових місця.

Завдяки проведеній роботі в області у 2019 році покращено показники охоплення дітей дошкільною освітою – 97 % (у 2018 р – 96 %), завантаженості закладів дошкільної освіти – на 100 місцях виховується 110 дітей (у 2018 році – 116), зменшено чергу на влаштування дітей у ЗДО на 893 дитини.

На нараді окреслено перспективи та пріоритети у сфері дошкільної освіти на 2020 рік. Основними пріоритетами є забезпечення доступності до якісної дошкільної освіти для кожної дитини; збільшення частки охоплення дітей дошкільною освітою шляхом урізноманітнення форм освіти, подолання черги на влаштування до дошкільних закладів, створення додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку; безбар’єрний та інклюзивний доступ до здобуття дошкільної освіти (підтримка дітей з ООП, надання послуг Інклюзивно-ресурсними центрами); забезпечення якості дошкільної освіти, що передбачає створення сучасного, безпечного, інклюзивного та комфортного освітнього середовища; упровадження сучасних освітніх методик та технологій; оновлення системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО тощо. Надано рекомендації щодо організації роботи закладів дошкільної освіти у 2020 році.

Під час наради проведено навчання спеціалістів/методистів місцевих органів управління освітою щодо подання Головному управлінню статистики у Хмельницькій області державного статистичного спостереження – електронного звіту за формою 85-к «Про діяльність закладу дошкільної освіти за 2019 рік» та аналогічного електронного звіту – Інституту освітньої аналітики Міністерства освіти і науки України у системі ІТС – ДІСО.