Звітність інклюзивно-ресурсних центрів області за 2019 рік

Січень 31, 2020 Головна|Освіта|Загальна-середня освіта|Заклади інституційного догляду та виховання|Освіта|Інклюзивна освіта|Новини 58 переглядів

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 05.08.2019 № 1069 “Про затвердження форми звітності з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів та інструкції щодо її заповнення”, листа Міністерства освіти і науки України від 18.12.2019 № 6/954-19 “Про затвердження форми звітності з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів”, з 20 по 28 січня 2019 року, Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації, обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти було організовано здачу керівниками інклюзивно-ресурсних центрів області звітності за 2019 рік.

Під час узагальнення звітності було проаналізовано контингент дітей з особливими освітніми потребами, охоплених психолого-педагогічними та корекційно-розвитковими послугами, кадровий склад та матеріально – технічне забезпечення інклюзивно-ресурсних центрів з метою подальшого формування та реалізації державної політики щодо їх діяльності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 545 (зі змінами) “Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр”, акцентовано увагу на проблемах установ та шляхах їх вирішення у 2020 році.

Звітність про роботу інклюзивно-ресурсних центрів буде розміщено у системі автоматизації інклюзивно-ресурсних центрів (ircenter.gov.ua) та передано до Інституту освітньої аналітики Міністерства освіти і науки України.

Інформаційна довідка

Для здійснення психолого-педагогічного супроводу дітей віком від 0 до 18 років у 2019 році в області організовано роботу 26 інклюзивно-ресурсних центрів. З них: 6 – розміщено в окремих приміщеннях, 13 – у закладах загальної середньої освіти, 5 – в інших закладах освіти, 2 – в інших закладах (установах).

У грудні 2019 року прийнято рішення про утворення ще 2 інклюзивно-ресурсних центри (1 – м. Хмельницький, 1 – Судилківська сільська об’єднана територіальна громада). Установи зареєстровано, оголошено конкурс на заміщення вакантних посад керівників та фахівців центрів. Залишається потреба у створенні ще 3 інклюзивно-ресурсних центрів (2 – м. Хмельницький, 1 – м. Кам’янець-Подільський), відповідно до кількості дитячого населення.

Для надання якісних послуг в інклюзивно-ресурсних центрах проблемою залишається забезпечення відповідними приміщеннями, налагодження співпраці з територіальними одиницями, в яких відсутні такі центри, педагогічними кадрами, технічним та обслуговуючим персоналом. У 2 інклюзивно-ресурсних центрах – забезпечення поверхневої доступності (1 – Шепетівської міської, 1 – Деражнянської районної рад).