Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

До ДП «Славутське лісове господарство» завітали вихованці Нетішинського учнівського лісництва.

Вересень 13, 2019 Новини з районів|Позашкіллю України - 100! 705 переглядів

12 вересня на екскурсію до святая святих лісового господарства, місця, де народжуються майбутні дерева, – базового лісорозсадника ДП «Славутське лісове господарство» – завітали в рамках лісівничого тижня вихованці гуртка «Юні лісівники» м.Нетішина.
Працівники ДП «Славутське лісове господарство» впродовж багатьох років підтримують співпрацю з педагогами та вихованцями Нетішинського учнівського лісництва. Вихованці гуртка «Юні лісівники» комунального позашкільного освітнього закладу «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» по праву вважаються одними із кращих в Хмельницькій області. Тож такий візит учнівського лісництва – не рідкість у Славутському лісгоспі.
Лісничий Андрій Ткачук розказав дітям про історію відзначення Дня лісу, про щоденну роботу та про здобутки колективу лісництва та загалом ДП «Славутський лісгосп».
Потім було знайомство з першою в Україні поточно-автоматичною лінією для точного висіву насіння фірми Urbinati (Італія). Майстер лісу Голицького лісництва Наталія Білецька   коротко розповіла про роботу лінії:
– У лісгоспі постійно впроваджуються передові методи ведення лісового господарства, максимально наближеного до природного. Щорічно вирощування сіянців здійснюється як із відкритою так і з закритою кореневою системою. Ми створили новий комплекс щодо вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Побудовано навіс на 1700 кв. м для притінення та автоматизованого поливу. Реалізація даного проекту дозволить щорічно вирощувати понад 500 тисяч штук стандартних сіянців основних лісо утворюючих порід.
На всі питання вихованців з розумінням і глибоким фаховим підходом відповідала інженер лісових культур Тетяна Поєнко.
• Для дітей подібні екскурсії – це справжнє свято! – розповідає керівник учнівського лісництва Аліна Біла. – Тим більше, що ми за програмою вивчаємо структуру лісу, його особливості. Для дітей ця екскурсія стала певним практичним закріпленням знань. Вони у захваті від побаченого.
Працівники ДП ««Славутське лісове господарство» подарували для Нетішинського учнівського лісництва новий навчально-методичний посібник «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини», в основу якого покладено великий досвід і практичні напрацювання знаного в країні поліського педагога-ентузіаста Миколи Зведенюка. Книга стане нам гарним помічником у вивченні природи нашого краю та України, а також усім, хто любить і досліджує природу рідного краю.
Відтворювати ліси – це основне завдання лісівників. І ми прагнемо, щоб люди і особливо молоде покоління знали про нашу роботу якнайбільше, тому і запрошуємо до неї долучатися всіх», – наголошує лісничий Нетішинського лісництва Андрій Ткачук.

Олена Матус, директор ЦТКУМ м.Нетішина