Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Навчальний регіональний семінар «Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди»

Листопад 8, 2019 Позашкіллю України - 100! 50 переглядів

04-06 листопада в м. Хмельницькому відбувся навчальний регіональний семінар для керівників гуртків історико-краєзнавчого напряму, завідувачів музеїв історичного профілю закладів освіти Хмельницької, Вінницької та Чернівецької областей на тему “Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди”. Семінар проводився Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Українським інститутом національної пам’яті за організаційного сприяння Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної держадміністрації та Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
На відкритті семінару з вітальним словом до учасників звернулися: директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій НЕДІЛЬКО, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної держадміністрації Олег ФАСОЛЯ, начальник Управління Інституційного забезпечення політики Українського інституту національної пам’яті Наталя ІВАНЧЕНКО, директор Міжнародної благодійної установи “Центр Національного Відродження” Тарас РОНДЗІСТИЙ.
Програма семінару була насиченою і дуже цікавою. У перший день проводився кластер “Відновлення національної пам’яті та перезавантаження краєзнавчо-пошукової роботи”. Другий день кластер “Історія України ХХ століття: перегляд парадигми” був доповнений практичним кластером “Роль історичної пам’яті у виховному просторі”, в ньому учасники працювали у паралельних групах – освітнього шоуруму та музейного кейсу. Третій день був присвячений стану та перспективам громадянського виховання дітей та молоді засобами післядипломної педагогічної освіти, гурткової роботи з історичного краєзнавства та музейної роботи в закладах освіти.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою і прослухати кураторську лекцію “Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці”, ознайомитися з досвідом організації та проведення пошукових експедицій для встановлення місць поховань українських військових та жертв політичних репресій, про розвінчування міфів про Другу світову війну, взнати як шукати інформацію про учасників визвольних змагань та історичну інформацію в архівах України та світу, як провести реекспозицію музеїв військово-історичного профілю закладів освіти, а також обмінятися досвідом національно-патріотичного виховання в закладах позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму.
Значна увага була приділена питанням декомунізації та мотиваційним і правовим засадам регіонального очищення публічного простору від комуністичного тоталітарного режиму.
Працівники Українського інституту національної пам’яті, які будуть свою діяльність на принципах олюднення історії, подоланні історичних міфів та україноцентричних акцентах, вважають, що виховний потенціал історичної правди полягає в тому, що важливим є не тільки відкриття сторінок історії, але й те, як вони осмислюються. Саме цей постулат був наріжним каменем майже всіх виступів.

Завершився семінар загальною дискусією, після якої учасникам були вручені сертифікати і комплекти літератури від Українського інституту національної пам’яті.
Організатори семінару висловлюють щиру подяку за допомогу в наданні приміщення для проведення заходу департаменту освіти та науки Хмельницької міської і, зокрема, директору ліцею №15 Аллі КІЯЩУК.

За матеріалами ХОЦТКУМ