Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Про Кубок області з пішохідного туризму “Північ Хмельниччини”, приуроченого пам’яті Героїв Небесної Сотні

Лютий 28, 2020 Конкурси та турніри|Спорт 332 переглядів

З 21 по 23 лютого у спортивно-тренувальному комплексі Великорешнівського закладу позашкільної освіти, що на Шепетівщині відбувся Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді “Північ Хмельниччини”, приурочений пам’яті Героїв Небесної Сотні. Змагання були організовані та проведені зусиллями Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Хмельницької обласної федерації спортивного туризму за сприяння управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, сільської ради Ленковецької об’єднаної територіальної громади та директора Великорешівського закладу дошкільної освіти “Віночок”.

На відкритті Кубку під урочисте виконання Гімну капітани команд-переможців минулорічних змагань підняли Прапор України, який ознаменував початок спортивно-туристської боротьби. Хвилиною мовчання учасники змагань вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності та військових дій на Сході України. Туристів-спортсменів привітали спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Ленковецької сільської ради Тетяна КОЗАЧОК, директор Великорешнівського закладу дошкільної освіти “Віночок” Алла КОСМИНА, староста села Велика Рішнівка Володимир КОСМИНА та заступник директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Ігор КУКУРУЗА. Вони побажали перемог, звершень та нових рекордів учасникам, їх тренерам, суддям та представникам.

У змаганнях взяли участь команди трьох вікових груп (учнівська молодь молодша, учнівська молодь старша та студентська молодь) зі Славутського, Шепетівського районів, з міст – Славути, Хмельницького, Шепетівки та з Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Учасники старшої та молодшої вікових груп змагалися за Кубки на двох дистанціях – особисто-командній смузі перешкод та командній смузі перешкод. Студентська молодь долала дистанцію “Особиста смуга перешкод”.

Крутопохилі переправи вниз та вгору, навісні переправи через яр, підйоми та спуски по вертикальних перилах, траверси схилів – ці туристичні етапи потрібно подолати швидко і технічно грамотно. При цьому велике значення має фізична підготовка і засвоєння технічних навичок при роботі зі спеціальним туристським спорядженням. Під час проходження дистанцій учасники команд з максимальною віддачею демонстрували свою майстерність – швидко долали умовні перешкоди, злагоджено та дружньо діяли в команді, допомагали один одному. Вмілий вибір тактичних дій, наполегливість та велике бажання принесли командам свої результати, а тренерам, які здійснювали підготовку – досвід.

Команди молодшої вікової групи – юні спортсмени 2006-2009 років народження – долали дистанції ІІ класу “Особисто-командна смуга перешкод” та “Командна смуга перешкод”.

За підсумками результатів двох дистанцій Кубок змагань у молодшій віковій групі четвертий рік поспіль виборола команда м. Славути (тренер – Олександр ЛУК’ЯНЧУК). Друге місце – у команди “Меридіан-М” Городищенської ЗОШ Судилківської ОТГ (тренер Наталія ВЕРЕМІЙЧУК), третє місце посіла команда “Меридіан” ХОЦТКУМ (тренер Володимир ЯВОРСЬКИЙ).

Команди вікової групи “учнівська молодь старша” (учасники 2002-2006 років народження) долали дистанції ІІІ класу “Особисто-командна смуга перешкод” та “Командна смуга перешкод”. В загальному заліку переможцем Кубку стала команда “Сонечко” вихованців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (тренер Юрій ЗАГОРУЙКО); срібло – у команди з м. Славути (тренер Олександр ЛУК’ЯНЧУК), бронза – у вихованців команди “Меридіан” Городищенської ЗОШ Судилківської ОТГ (тренер Валентина НИЖНЯ).

У віковій групі “студентська молодь” студенти змагались на одній дистанції ІІІ класу – “Особиста смуга перешкод”. Серед юнаків найкращі результати такі: 1 місце у Олександра МОРОЗА, 2-ге місце посів Ілля ДОМБРОВСЬКИЙ – обидва з команди Хмельницького спортивно-туристського клубу “Matterhorn” (тренер Роман ЯЦЕНЮК), 3-тє – у Вадима САДОВСЬКОГО з команди м. Славути (студенти) (тренер Олександр ЛУК’ЯНЧУК). Серед дівчат переможцем стала Альона НЕСПЛЯК (команда “Matterhorn”ХОЦТКУМ, тренер Дмитро ФЕДЧИШЕН).

Переможці та призери змагань – команди та їх учасники – були нагороджені грамотами, медалями та Кубками від Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді і управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницької обласної федерації спортивного туризму.

Змагання за Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді “Північ Хмельниччини”, приурочений пам’яті Героїв Небесної Сотні пройшли на високому організаційному рівні, що дало змогу вихованцям туристських гуртків підвищити рівень своєї спортивної майстерності, а туристському активу та педагогам області покращити суддівську кваліфікацію і поширити кращий досвід роботи базових навчально-виховних закладів з туристсько-краєзнавчої роботи.

За матеріалами ХОЦТКУМ