Марина Порошенко ініціювала створення 26-ти інклюзивно-ресурсних центрів у Хмельницькій області

Лютий 14, 2018 Головна|Освіта|Інклюзивна освіта|Новини 507 переглядів

13 лютого дружина Президента України відвідала Хмельницьку область із робочою поїздкою. У рамках візиту Марина Порошенко провела зустріч із представниками місцевого самоврядування та ініціювала старт створення 26-ти Інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні на рівні територіальних громад. Мережа ІРЦ на Хмельниччині має запрацювати вже з 1 вересня 2018 року.
За словами Марини Порошенко, розвиток системи рівних можливостей в освітньому процесі – це ще один із етапів реалізації реформи інклюзивної освіти. «І сьогодні саме від голів райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад залежить, наскільки ефективно і своєчасно ми зможемо створити дієву мережу ІРЦ. А для цього Благодійний Фонд Порошенка розробив і передає типові проекти Інклюзивно-ресурсних центрів, які допоможуть у стислі терміни відкрити такі заклади», – підкреслила дружина Президента.
Для цього у рамках візиту відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між головою Хмельницької облдержадміністрації Олександром Корнійчуком та керівниками органів місцевого самоврядування, у яких планується створення таких центрів. Попереду ще – проведення конкурсів на відбір фахівців та оснащення ІРЦ необхідним обладнанням.
Також Марина Порошенко відвідала одну із Медіатек регіону, яка знаходиться у Кам’янець-Подільському навчально-виховному комплексі № 3 і була побудована в рамках проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», до якого Хмельниччина долучилася у квітні 2017 року.
Наразі у цьому закладі діє 11 класів з інклюзивним навчанням, у яких навчається 19 учнів із особливими освітніми потребами. У школі створено окремі приміщення для корекційно-розвиткових занять з психологом, дефектологом та логопедом, відкрито сенсорно-розвивальну кімнату для емоційного розвантаження учнів.

Довідка. У 2017/2018 навчальному році у регіоні функціонує 85 інклюзивних шкіл, у яких навчається 386 учнів з особливими освітніми потребами, та 25 закладів дошкільної освіти, де інклюзивну освіту отримують 75 дошкільнят. Загальна кількість дітей з особливими освітніми потребами в області становить 28 735.
Відповідно до Меморандуму про співпрацю з розвитку інклюзивного середовища, підписаного між Благодійним фондом Порошенка та Хмельницькою обласною державною адміністрацією, в області в 2017 році проведено три етапи спеціалізованого тренінгу по інклюзивній освіті та підготовлено 341 фахівець по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Розпочато роботу з реалізації проекту реконструкції шкільних бібліотек у сучасні медіатеки.
Наразі в області готові до відкриття ще 7 медіатек: 2 – у м. Кам’янець-Подільський, 1 – у м. Славута, 1 – у м. Шепетівка, 1 – у Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді, 1 – у Судилківській об’єднаній територіальній громаді, 1 – у Віньковецькому районі.
До кінця 2017/2018 навчального року планується переобладнати шкільні бібліотеки в медіатеки в 10 закладах загальної середньої освіти області.