Департамент освіти і науки

Хмельницька обласна державна адміністрація

Про підсумки 56-го Чемпіонату зі спортивного туризму серед учнівської молоді Хмельниччини

Травень 25, 2018 Головна|Новини|Спорт 798 переглядів

Протягом тижня – з 16 по 21 травня біля с Черче, що на Чемеровеччині, відбулося традиційне таборування юних туристів Хмельниччини, які взяли участь у щорічних найбільш масових обласних дитячо-юнацьких туристсько-спортивних заходах – у ІІІ етапі Кубку області зі спортивного орієнтування та 56-му Чемпіонаті області зі спортивного туризму.
56-ий Чемпіонат області зі спортивного туризму серед учнівської молоді складався з 2-х Кубків: – Кубку області з пішохідного та Кубку області з велосипедного туризму. У Кубку з пішохідного туризму взяли участь 19 команд, з велосипедного туризму – 15 команд (всього 205 учасників).
Всі дні змагань супроводжувалися короткочасними дощами. Проте, погода не зіпсувала настрою юним туристам та їх наставникам – юні туристи-спортсмени показали гарний рівень технічної і тактичної підготовки.

У Кубку області з пішохідного туризму 56-го Чемпіонату учасники змагалися на двох дистанціях ІІІ класу: “Командна смуга перешкод” та “Крос-похід”. На дистанції “Командна смуга перешкод” найкращий час і найменше штрафів показала команда м. Хмельницького (тренер Габай Ю.В.). Вона і стала переможцем у цьому виді. Друге місце посіла команда вихованців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (тренер Загоруйко Ю.М.), третє – м. Славути (тренер Лук’янчук О.В.). На дистанції “Крос-похід” кращі результати знову показали команди-лідери з м. Хмельницького та Хмельницького ОЦТКУМ – вони посіли відповідно перше та друге місця, третій результат – у команди Полонської ОТГ (тренер Рибачок В.І.). На цій дистанції учасники цих 3-х команд виконали нормативи І спортивного розряду зі спортивного туризму.

У загальному заліку Кубку області з пішохідного туризму переможцем стала команда міста Хмельницького (тренер Габай Ю.В.), друге місце посіла команда Хмельницького ОЦТКУМ (тренер Загоруйко Ю.М.). Третє місце – у команди від Полонської ОТГ (тренер Рибачок В.І.).
За програмою Кубку з велосипедного туризму команди змагалися на дистанціях: ІІІ класу “Комплексна дистанція”, яка складалася з велокросу, тріалу і фігурного водіння велосипеду та дистанції ІІ класу “Велоралі”.

На “Комплексній дистанції”, крім командного, визначався особистий залік учасників – серед юнаків і серед дівчат. Кращими серед юнаків стали Цвігайло Іван (м. Кам’янець-Подільський, тренер Полевий Ю.Б.), Корнійчук Юрій (Старокостянтинівський р-н, тренер Кожевніков А.В.) та Главацький Максим (Хмельницький ОЦТКУМ, тренер Василишин В.І.). Серед дівчат трійка призерів була така: Ковальчук Анастасія Іванівна (Волочиська ОТГ, тренер Басистюк В.А.), Касапчук Аліна (м. Кам’янець-Подільський, тренер Полевий Ю.Б.), Кухар Анастасія (Полонська ОТГ, тренер Цішевський О.Б.). У командному заліку дистанції 1-ше місце посіла команда Хмельницького ОЦТКУМ, друге – команда м. Кам’янця-Подільського, третє – команда Староконстянтинівського р-ну.

20-километрова дистанція “Велоралі” є ніби крос-походом у велосипедному туризмі. Долаючи багатокілометрову дистанцію по пересіченій місцевості, команди долають етапи, на яких повинні показати знання та уміння з Правил дорожнього руху, наданні першої долікарської допомоги, визначенні азимуту, у швидкісному русі по бездоріжжю та ремонті велосипеда, у переправі через яр по мотузці з перилами, та в’язанні вузлів. Перемогу на цій дистанції здобула команда міста Кам’янця-Подільського, другий результат у команди Судилківської ОТГ (тренер Яворський О.В.), третій – у команди з м. Славути (тренер Лук’янчук О.В.).
У загальному заліку Кубку області з велосипедного туризму переможцем та призерами стали: команда м. Кам’янця-Подільського (тренер Полевий Ю.Б.), друге місце у команди Хмельницького ОЦТКУМ (тренер Василишин В.І.), третє – у команди Судилківської ОТГ (тренер Яворський О.В.).

В рамках Чемпіонату області проводився конкурс туристського побуту. Суддівська бригада перевіряла побут, оцінюючи планування табору і постановку наметів, чистоту, порядок та екологічний стан, зберігання продуктів і посуду. У цьому конкурсі трійка кращих була такою: 1 місце посіли дві команди – з м. Старокостянтинова та Судилківської ОТГ, , третє – у м. Славути.

Учасники – переможці та призери у видах – були нагороджені медалями і грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Команди-переможці і призери Кубків та їх тренери були нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Командам-призерам вручені спортивні Кубки.

І. Кіретова, завідділом ОЦТКУМ