Хмельницькі натуралісти святкували Міжнародний день захисту дітей

Щорічно в перший день літа юннатами, педагогами і батьками святкується Міжнародний день захисту дітей – свято, яке є символом дитячої щирої радості та надії на краще майбутнє.
1 червня педагоги структурного підрозділу еколого-натуралістичного напрямку ХОЦТКУМ радо зустріли понад 70 юних природолюбів та провели з ними різноманітні розважальні заходи.
На жаль, День захисту дітей 2023 в Україні проходить в умовах повномасштабної війни. Відзначення Міжнародного дня захисту дітей педагоги-натуралісти розпочали лінійкою з вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Керівники гуртків еколого-натуралістичного напрямку провели для школярів пізнавальну екскурсію екологічною стежкою дендропарку «Юннатівський», ознайомили їх з ділянками деревних, лікарських, рідкісних та зникаючих видів рослин.
Керівник гуртків «Юні акваріумісти» Юлія Петраш ознайомила учнів з роботою лабораторії акваріумістики.
Охоронці природи разом з керівниками гуртків Ларисою Кліщар та Зоєю Демчишиною мали можливість стати учасниками конкурсів та вікторин: «Зберемо урожай», «Безпритульний заєць», гра «Я», «Повітряні кульки», «Склади речення», «Ой у лузі червона калина», «Я люблю свою Батьківщину Україну», захоплюючого квесту «Веселе дитинство», взяли участь у конкурсі дитячих малюнку на асфальті «Барви дитинства».
Школярі відвідали виставку дитячих конкурсних робіт учасників обласного заочного конкурсу «Природа України очима дітей Хмельниччини», обласного етапу Міжнародного валеологічного конкурсу «Душа села», де із захопленням розглядали дитячі малюнки, вироби з природного матеріалу та еко-сумки.
Хвилиною мовчання школярі вшанували полеглих воїнів, яки поклали своє життя, захищаючи територіальну цілісність України.
Діти з величезним задоволенням змагалися, дискутували здобуваючи почесне звання «Кращий знавець природи».
За проявлені екологічні знання, кмітливість і допитливість, найбільш активні учасники заходів нагороджені цінними подарунками.
Всі учасники дійства отримали масу незабутніх вражень, позитивних емоцій, щасливих посмішок, дитячих надій і віру у прекрасне й мирне майбутнє.