У Хмельницькому відбувся обласний фестиваль драматичних колективів «Маски Мельпомени»

Травень 21, 2019 Конкурси та турніри 115 переглядів

17 травня на базі Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва проведено заключний етап обласного фестивалю драматичних колективів «Маски Мельпомени» закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді за сприяння Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації організовує такий фестиваль один раз на два роки з метою виявлення талановитих і обдарованих дітей, вивчення та практичного знайомства з сценічною мовою, пластикою, художнім пізнанням світу, акторськими навиками, сприяння подальшому розвитку юних обдарувань.
Цьогоріч, вперше, фестиваль проводився у два етапи: у заочному взяли участь 28 театральних колективів з 8 районів, 6 міст, 13 об’єднаних територіальних громад та Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, на заключний етап були запрошені команди-переможці, які набрали найбільшу кількість балів у заочному етапі.
З вітальним словом до всі присутніх звернувся Григорій Гончарук, Заслужений працівник освіти України, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
На фестивалі працювало компетентне журі у складі: Брижань Наталія Володимирівна – завідувач трупою Хмельницького академічного обласного театру ляльок, заслужена артистка автономної республіки Крим, голова журі;
Качур Сергій Олександрович – артист балету Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького;
Франчук Дмитро Сергійович – артист драми Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького.
Оцінювання виступів здійснювалося за 10-ти бальною системою згідно з наступними критеріями: режисерський задум, сценографія вистави – 10 балів; акторська майстерність – 10 балів, сценічна культура – 10 балів.
Гран-Прі фестивалю отримав драматичний колектив з міста Шепетівки.
Фестиваль засвідчив, що театр – це глибоке море, хвилі якого натхнення, талант і творчість, дарують глядачеві радість від зустрічі з піднесеним і прекрасним. А ця радість повертається по невидимим ниткам до акторів, спонукаючи їх творити все нові і нові вистави.
Захід відбувся на високому організаційному рівні.