Позашкільна

Всеукраїнська краєзнавча експедиція учнівської молоді

«Моя Батьківщина – Україна»

З 17 по 19 листопада 2021 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді був проведений ІІ (обласний) тур Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Експедиція проводилась з метою вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення учнівської молоді до активної пошукової діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю, ознайомлення з об’єктами заповідного фонду області та України.

На обласний тур надійшло 65 конкурсних матеріалів від територіальних громад області з шести напрямів експедиції:

  • Духовна спадщина мого народу – 11;
  • Козацькому роду нема переводу – 8;
  • Із батьківської криниці – 15;
  • З попелу забуття – 13;
  • Геологічними стежками України – 7;
  • Географія рідного краю – 11.

Аналіз надісланих матеріалів свідчить про залучення учнівської молоді до пошукової та краєзнавчо-дослідницької роботи, активної діяльності з вивчення етнографічних, історичних, геологічних та географічних об’єктів рідного краю, що сприяє реалізації пізнавальних інтересів та потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні.

Важливо відзначити за глибиною дослідження і практичною значущістю експедиційного пошуку загальний високий рівень конкурсних робіт з Кам’янець-Подільської, Нетішинської, Хмельницької, Антонінської, Ізяславської, Деражнянської, Славутської, Ярмолинецької територіальних громад.

Суддівською колегією обласного туру експедиції визнано переможцями та призерами 26 краєзнавчо-дослідницьких робіт, а саме:

За напрямом «Духовна спадщина мого народу»:

І місце

Юлія МЕЛЬНИК, вихованка гуртка «Пошук» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який працює на базі Зіньківського ліцею, Павло ТРЕМБОВЕЦЬКИЙ, вихованець гуртка «Літописці» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який працює на базі Віньковецького БДЮТ, за роботу «Не святі горшки ліплять. Яків Бацуца» (керівник В.Й. Когут).

ІІ місце

Анастасія СОТНИК, здобувач освіти 10 класу Нетішинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, за роботу «Прикладні аспекти дослідження щастя в контексті суспільного благополуччя» (керівник В.Г. Васільчук)

Яна ГУСАРЕЦЬ, Соломія СОКОЛЮК, Ганна ЯСКУЛЬСЬКА, вихованки гуртка «Козацький гарт «Радегаст» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, здобувачі освіти 8-10 класів М’якотівського та Славутського ліцеїв, за роботу «Радогоський край. Духовні наставники громади» (керівник М.В. Мельник);

ІІІ місце

Марія ОНУФРІЄНКО, здобувач освіти 11 класу Деражнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, за роботу «Православ’я в історії Поділля ХІХ- поч. ХХ ст.» (керівник М.М. Яремов);

Дар’я НІКОЛАЄВА, вихованка гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, за роботу «Титан слова та Атлант духу – Іван Іов» (керівник Г.С. Храпач).

За напрямом «Козацькому роду нема переводу»:

І місце

Ангеліна МУЛ, вихованка гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, за роботу «Жінка – козачка» (керівник Н.С. Понятишина).

ІІ місце

пошукова група здобувачів освіти 8-А класу Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16, за роботу «Козацька доба на Кам’янеччині (XVII ст.)» (керівник О.М. Соловйова).

ІІІ місце

Максим ГЕЛЕНЮК, здобувач освіти 10 класу Ізяславського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 імені О.П. Онищука, гімназія», за роботу «Ізяславщина – земля козацького духу» (керівник З.Ф. Тукало).

За напрямом «Із батьківської криниці»:

І місце

Софія БОЙЧУК, Іван ФЕДОРЧУК, вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» закладу позашкільної освіти Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді», за роботу «Таємниці поліської кухні: яким був і є борщ нетішинської громади» (керівник К.М. Федорчук).

ІІ місце

Тетяна КАСІЯНОВА, Аліна ОДОВІЙЧУК, вихованці гуртка «Писанкарство» Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, який працює на базі Зіньківського ліцею, за роботу «Забутий світ. Декоративний розпис у Зінькові» (керівник Г.Й. Бернацька);

експедиційний загін «Краєзнавець», вихованці гуртка «Пішохідний туризм» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 8-А класу Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, за роботу «Двері як витвори мистецтва кам’янецьких майстрів ХІХ-ХХ ст.» (керівники: Т.В. Недря, Л.А. Воронюк)

ІІІ місце

Назар ПОДОЛЯК, Владислав СКОПЮК, Ілона ОЦАЛЮК, здобувачі освіти 9 класу Антонінського ліцею за роботу «Народна медицина як популярний спосіб лікування серед жителів селища Антоніни» (керівник С.А. Скопюк);

Крістіна АРТУШЯН, здобувач освіти 11 класу Ярмолинецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1, за роботу «Писанка – один із символів українців» (керівник В.А. Шедловська).

За напрямом «З попелу забуття»:

І місце

експедиційний загін вихованців гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 8-А класу Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, за роботу «Повстання проти радянської влади в Польовій Тернаві, Малій Тернаві, Нестерівцях, Дунаївцях 1931 року» (керівники: Т.В. Недря, І.П. Адамчук).

ІІ місце

Каміла МАТУС, вихованка гуртка «Велосипедний туризм» закладу позашкільної освіти Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді», за роботу «України сини, волі браття» (керівник О.О. Матус);

пошукова група здобувачів освіти 6, 7, та 11 класів Дашковецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад», за роботу «Тих днів не стерти з пам’яті людської…» (керівник Н.М. Денисенко).

ІІІ місце

Марія НАДОЛИНСЬКА, здобувач освіти 9 класу Терешківського ліцею, за роботу «З тавром на серці «OST»» (керівник Л.М. Жарчинська);

Артем ДОВГАЛЬ, здобувач освіти 7 класу Хорошівського ліцею, за роботу «Українські остарбайтери в системі примусової праці третього рейху: проблеми історичної пам’яті» (керівник О.В. Чоботарська).

За напрямом «Геологічними стежками України»:

І місце

пошукова група вихованців гуртка «Географічне краєзнавство» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, здобувачі освіти 6-9 класів Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16, за роботу «Геолого-геоморфологічні об’єкти Кам’янець-Подільського району: сучасний стан та використання у геотуризмі» (керівники: В.З. Мисько, Г.С. Фреюк).

ІІ місце

Дмитро ПРОЗОРОВСЬКИЙ, вихованець гуртка «Екологічне краєзнавство» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, за роботу «Сапонітові глини Хмельниччини – унікальні природні утворення» (керівник А.В. Кошевко);

ІІІ місце

Олександ ШВЕЦЬ, здобувач освіти 9 класу Сутковецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Романа Лабаня, за роботу «Несприятливі природні процеси та їх прояв на території с. Сутківці» (керівник Т.П. Левіцька).

За напрямом «Географія рідного краю»:

І місце

дослідницька група вихованців гуртка «Пішохідний туризм» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, за роботу «У вінку із товтр: географічний нарис околиць с. Біла» (керівник О.М. Кух).

ІІ місце

пошукова група вихованців гуртка «Юні українознавці» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, за роботу «Совий яр – унікальна перлина Поділля» (керівник Т.В. Гайдамашко).

ІІІ місце

пошукова група вихованців гуртка «Природа рідного краю» Славутського комунального закладу «Дитячо-юнацький центр туризму та екологічної роботи», за роботу «Чарівний світ природи Малого Полісся. Гідрологічний заказник місцевого значення «Голубі озера»» (керівник Т.О. Нікітчук);

Ольга ВАСИЛИШИНА, Єгор АФАНАСЬЄВ, вихованці гуртка «Ландшафтний дизайн з елементами комп’ютерного проектування» закладу позашкільної освіти Нетішинської міської ради «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді», за роботу «Парки як компонент інфраструктури Нетішинської міської територіальної громади» (керівник Л.В. Троцик);

Катерина СЕМЕНЮК, здобувач освіти 11 класу Радошівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, за роботу «Екологічна характеристика річки Горинь в умовах антропогенного впливу на околиці села Радошівка» (керівник М.П. Жинська).

Вітаємо переможців та бажаємо творчих успіхів!

 

 


Сніжана Долінська, завідувач відділу

краєзнавчої, гурткової та екскурсійної роботи