Начальник ОВА Сергій Гамалій про підготовку освітянської галузі до нового навчального року

126 день війни. Україна є, Україна бореться, Україна переможе!
Готуємося до того, щоб розпочати в області освітній процес з 1 вересня у форматі офлайн. Підготовка відбувається у тісній координації з центральними та місцевими органами виконавчої влади.
Головне завдання – безпечне перебування дітей та всіх людей, які задіяні в навчальному процесі, у закладі освіти.
Заклад розпочне навчання лише за умови дотримання низки вимог:

  • перевірка спільно з ДСНС території на наявність вибухонебезпечних предметів
  • наявність якісної системи оповіщення, особливо для дітей з порушенням зору та слуху
  • наявність позначення шляхів евакуації до місця укриття
  • наявність укриття в закладі або не далі 100 м від нього, наявність місць для всіх учасників навчального процесу, відповідність приміщення нормам інклюзії. У разі неможливості забезпечити місцями в укритті всіх – організація навчання в декілька змін
  • наявність запасів води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів.

На початку навчального року для персоналу та учнів будуть проведені тренування щодо порядку дій на випадок повітряної тривоги.
Під час повітряної тривоги освітній процес в регіоні має бути перерваний, а за можливості – продовжуватися в укритті до завершення тривоги.
Згідно чинного законодавства відповідальність за стан укриття покладається на засновника та керівника закладу освіти.

З початку війни Хмельниччина стала прихистком для декількох закладів освіти з територій, що постраждали від російської агресії. Зокрема, до області евакуйовано Східноукраїнський національний університет імені Даля, Херсонський національний технологічний університет, Харківський національний університет внутрішніх справ, а також два ліцеї: Сумський державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені Івана Харитоненка та Одеський військово-морський ліцей імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного. Вони вже розпочали свою діяльність.


Разом до Перемоги! Все буде Україна!

Слава ЗСУ! Слава Україні”

Loading