Нарада з керівниками обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів області

03 листопада 2022 року директором Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Дарією Басюк було проведено нараду з керівниками обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, інклюзивно-ресурсних центрів області з питань реалізації державної політики в частині забезпечення функціонування інклюзивно-ресурсних центрів в умовах воєнного стану.
Під час наради обговорено питання про реалізацію державної політики щодо освіти дітей з особливими освітніми потребами, дотримання вимог чинного законодавства з питань забезпечення функціонування обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, інклюзивно-ресурсних центрів області та методичне, аналітичне забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів області в умовах воєнного стану.
Дарією Басюк акцентовано увагу на освітній політиці у полі інклюзії, яка охоплює певну сукупність заходів: узгодженість нормативно-правових документів, аналіз та запозичення міжнародного досвіду, маніфестацію основоположних прав і свобод людини, просвітницьку діяльність серед інших верств населення, фахову підготовку педагогів та асистентів, забезпечення універсального дизайну освітніх будівель. Наголошено на тому, що лише сукупність цих заходів уможливлює правильне формування і реалізацію особливих потреб у сфері інклюзивної освіти в Україні.
У напрямку доступності освіти для дітей з порушеннями розвитку, здійснено ряд змін на законодавчому рівні, налагоджено механізми реалізації інклюзивної освіти, важливу роль в якій відіграють інклюзивно-ресурсні центри. Створення та подальший розвиток мережі інклюзивно-ресурсних центрів дає змогу надати якісну підтримку дітям з особливими освітніми потребами та їхнім сім’ям, а також закладам освіти, які впроваджують інклюзивне навчання.
Керівники інклюзивно-ресурсних центрів Городоцької (В.Бендюжко), Старокостянтинівської (О.Голюк) міських рад; Новоушицької (Ю.Максимчук), Віньковецької (С.Масловська), Теофіпольської (А.Гладищук) селищних рад; Китайгородської (Н.Стрільчук), Ганнопільської (О.Корнійчук) сільських рад представили елементи з досвіду роботи фахівців центрів з питань проведення інформаційно-просвітницької діяльності, комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, організації роботи команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти з інклюзивним навчанням, надання психолого – педагогічних та корекційно – розвиткових послуг, співпраці з територіальними громадами, на території яких відсутні інклюзивно-ресурсні центри, з дітьми з особливими освітніми потребами, які тимчасово переміщені до Хмельницької області.
Також учасники наради мали змогу ознайомитись із матеріально-технічною базою лабораторії ерготерапії кафедри фізичної терапії Хмельницького національного університету, екскурсію до якої організовано директором Департаменту Дарією Басюк та завідувачем кафедри Олегом Базилюком.