Відбувся обласний семінар-практикум “Використання засобів альтернативної комунікації для забезпечення психологічної підтримки дітей із складними порушеннями розвитку”

Департаментом освіти та науки Хмельницької обласної військової адміністрації, за участі обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 06 червня 2023 року, на базі Солобковецького навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради, проведено обласний семінар-практикум “Використання засобів альтернативної комунікації для забезпечення психологічної підтримки дітей із складними порушеннями розвитку”. До участі в семінарі запрошено керівників, фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, учителів-логопедів спеціальних закладів загальної середньої освіти обласної/міської комунальної власності; учителів, які проводять корекційні заняття з розвитку мовлення при організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти області.
Завідувач сектору спеціальної освіти та інклюзивного навчання Департаменту Алла МАРИСЮК розпочала інформаційно-теоретичний модуль семінару з аналізу стану навчання дітей зі складними порушеннями розвитку в Хмельницькій області, зазначила пріоритети розвитку.
Про важливість співпраці фахівців, які працюють з дітьми із складними порушеннями, розповіла завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Ганна СИНЯВСЬКА.

Учасники семінару розглянули роль засобів альтернативної комунікації при організації навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Під час практичного модулю директор Алла ГАМАН та заступник директора Оксана ПОСВІСТАК поділились досвідом роботи Солобковецького навчально-реабілітаційного центру з питань організації освітнього процесу в закладі із “немовленнєвими дітьми”.

Учителі-логопеди, практичний психолог, учитель-дефектолог навчально-реабілітаційного центру ознайомили з методиками роботи та особливостями застосування засобів альтернативної комунікації в умовах спеціального закладу освіти.
Власний досвід використання засобів альтернативної комунікації представили учитель-логопед логопедичного пункту Кам’янець-Подільської міської територіальної громади, фахівець-консультант інклюзивно-ресурсного центру (учитель-логопед) Городоцької міської ради.
Обмін досвідом роботи між учасниками семінару відбувався у творчій, активній атмосфері з використанням елементів тренінгу та практичного застосування вправ. Жвава дискусія, обговорення проблемних питань під час підведення підсумку семінару-практикуму, напрацьовання спільних рекомендацій засвідчують про результативність проведеного заходу, важливість об’єднувати набутий досвід з метою забезпечення організвції освітнього процесу та психологічної підтримки дітей з особливими освітінми потребами у закладах загальної середньої освіти різних типів.