Реформа шкільного харчування в дії

Програма шкільного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН буде впроваджуватися у 11 областях України. Хмельниччина також увійшла до Програми.

В  області відібрано 35 закладів загальної середньої освіти  із 14 територіальних громад  для участі у проєкті.

Метою проєкту буде надання грошової допомоги для організації гарячого харчування учнів 1-4 класів.

Для подальшої реалізації зазначеної програми сьогодні відбулась нарада за участі директора Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної військової адміністрації Дарії Басюк,
представників Програми шкільного харчування Всесвітньої продовольчої програми,  Департаменту фінансів ОВА  з представниками громад та закладів освіти щодо ознайомлення з механізмом реалізації програми.

Кількість шкіл у кожній області було визначено шляхом конкурсу на основі визначених ВПП критеріїв:

✔️кількість дітей внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які навчаються у школі;
✔️залежність бюджету шкільної їдальні від батьківських внесків;
✔️відстань школи від найближчого районного центру;
✔️частку учнів, які відвідують школу, але не користуються послугами їдальні;
✔️загальну кількість учнів;
✔️питому вартість гарячого харчування.

Наступним кроком стане підписання договору про надання грошової підтримки закладам загальної середньої освіти області між обласною державною адміністрацією (обласною військовою адміністрацією),  Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй та громадами.