14-15 листопада відбулась нарада щодо реалізації Стратегії реформи шкільного харчування: спільно впроваджуємо здорове харчування для дітей

Реалізація Стратегії реформи шкільного харчування, затвердженої наприкінці жовтня Кабінетом Міністрів України – головна тема наради, до якої долучилась Перша леді України Олена Зеленська. Захід відбувся в Києві під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. На нараді були присутні представники Уряду, Офісу Президента, профільних державних структур і органів, а також європейського проєкту EU4SaferFood, міжнародних неурядових організацій і посольств, зокрема, Швейцарії, Німеччини, Франції та Італії.

Стратегія визначає план дій на 2023–2024 роки та чотири стратегічні цілі реформи до 2027 року:

– достатність фінансового ресурсу в замовників для закупівель харчових продуктів чи послуг з організації харчування та здійснення закупівель просто та ефективно;
– відновлення та модернізація харчоблоків закладів освіти з використанням новітніх технологічних процесів, покращення показників енергоефективності та дотримання принципів системи НАССР;
– забезпечення органів місцевого самоврядування і закладів освіти достатнім штатом кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовують харчування і сприяють формуванню в учнів здорових харчових звичок;
– свідоме обрання українцями здорового харчування.

На нараді очільники профільних міністерств та державних органів представили здобутки реформування системи харчування в закладах освіти в межах стратегічних цілей, до впровадження яких вони залучені. Департамент освіти та науки Хмельницької ОВА на форумі представляла головний спеціаліст відділу дошкільної та загальної середньої освіти Аліна Клименко. Під час зібрання представили загальношкільний підхід до зміцнення та збереження здоров’я школярів.На найближчі роки Стратегія має стати «дорожньою картою» реалізації реформи для всіх її учасників — від центральних органів виконавчої влади до представників органів місцевого самоврядування. На її основі громади можуть розробити регіональні стратегії впровадження змін на місцях.