Вітаємо з Днем Соборності України!

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель.
106 років тому, 22 січня 1918 року, незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.
Так, вперше, за багато століть історичні українські регіони об’єдналися в одну державу.
21 січня 1990 року, в переддень 71-ї річниці злуки УНР і ЗУНР, понад мільйон людей взялися за руки, з’єднавши Івано-Франківськ (столицю ЗУНР), через Львів до Києва. Акція відбулася з ініціативи Народного Руху України.
Цей живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності Україною.
День Соборності України офіційно став святом лише у 1999 році Указом Президента України.

Це свято нагадує нам про те, що українці почали ‘відстоювати незалежність ще понад століття тому.
🇺🇦Україна була, є і буде! Єднаймося заради Перемоги!