30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми саме зараз, під час війни.

10 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

  1. Торгівля людьми – це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
  2. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.
  3. Торгівля людьми – найбільш активно розвивається злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.
  4. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір покинути свій будинок в пошуках кращого життя.
  5. У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
  6. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
  7. Злочинці – як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
  8. Коли люди стають об’єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству: загрозам, зґвалтуванням, вбивствам.
  9. Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
  10. Торгівля людьми – це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

Нагадуємо, що небезпеку видно не одразу. Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте, що вас можуть залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:

547 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей

0 800 500 202/102 – гаряча лінія Національної поліції України

0 800 213 103 – контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

527 –  гаряча лінія з протидії експлуатації

0 800 500 335   або на короткий номер 116 123 –  «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 – національна дитяча «гаряча лінія».

#протидіяторгівлілюдьми #запобігання

Loading