Підвищення кваліфікації для майстрів виробничого навчання за очною формою

Відповідно до графіка курсів Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області проведено з 28 квітня по 09 травня 2025 року курси підвищення кваліфікації для майстрів виробничого навчання за очною формою.

06 та 07 травня для слухачів курсів підвищення кваліфікації організована педагогічна практика на базах Хмельницького професійного ліцею та Хмельницького професійного ліцею електроніки.

У Хмельницькому професійному ліцеї слухачі мали змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою та інноваціями, впровадженими у закладі професійної освіти, оглянути майстерні з професій: «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», «Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування. Електрогазозварник».
Також під час педагогічної практики досвітом роботи поділилися майстри виробничого навчання Хмельницького професійного ліцею Роман Михайлович ЛЕСЬКІВ та Сергій Анатолійович МЕЛЬНИК, провівши майстер-класи для слухачів курсів підвищення кваліфікації з тем: «Плазмове різання металу» та «Гравіювання».

Крім того, майстри виробничого навчання відвідали Природничо-екологічний центр ХПЛ, опрацювавши новостворений контент електронно-освітнього ресурсу Центру, ознайомитися з музейною експозицією, присвяченої боротьбі за незалежність України з початку ХХ століття до сьогодення, у Хмельницькому професійному ліцеї.

У Хмельницькому професійному ліцеї електроніки майстри виробничого навчання ЗПО області ознайомилися із порядком проведення вступного інструктажу, відвідавши фрагмент уроку виробничого навчання з професії «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин» на тему: «Підготовка резистора до монтажу та пайка на друковану плату», проведений майстром виробничого навчання Віктором Анатолійовичем МИХАЛЬЧУКОМ, та здійснили його аналіз.

Також слухачі ознайомилися з навчально-матеріальною базою закладу та впровадженням STEM-освіти в навчально-виробничий процес, який спрямовано на розвиток особистості через формування компетентностей, природничо-наукової картини світу, світоглядних позицій і життєвих цінностей з використанням трансдисциплінарного підходу до навчання.

Висловлюємо щиру подяку керівникам закладів, зокрема директорові Хмельницького професійного ліцею Григорію Васильовичу СТАНІСЛАВУ та директорові Хмельницького професійного ліцею електроніки Анатолію Івановичу РОСКВАСУ, педагогічним колективам закладів професійної освіти за можливість підвищити професійну компетентність майстрів виробничого навчання системи ПТО області на базі освітніх закладів.

Бажаємо закладам процвітання, а учням – успішної кар’єри! Нехай навчальні заклади будуть осередками якісної професійної освіти, де панує атмосфера співпраці, творчості та постійного прагнення до вдосконалення!

Loading