Фізична культура і спорт

Відбулося засідання колегії Міністерства молоді та спорту України

Вадим Гутцайт: На підготовку українських спортсменів до XXIV зимових Олімпійських ігор-2022 в Пекіні виділено майже 200 мільйонів гривень
Зимові Олімпійські ігри в Пекіні стартують 4 лютого 2022 року. У 2021 році з державного бюджету виділено 198,8 млн грн на підготовку спортсменів до змагань. Про це зазначив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт під час Колегії Мінмолодьспорту.
«Підготовка йде повним ходом. Майже 200 млн грн було виділено на забезпечення наших спортсменів, з яких майже 76 млн грн – на проведення 129 навчально-тренувальних зборів за олімпійською програмою. Крім того, для видатних тренерів, які забезпечують підготовку спортсменів до участі у XXIV зимових Олімпійських іграх призначено 12 стипендій Кабінету Міністрів України», – наголосив Міністр.
Зважаючи на обставини, пов’язані з поширенням вірусу Сovid-19, засідання Колегії відбулось в режимі онлайн, участь у якій взяли понад 170 учасників.
Через коронавірус саме в поточному році, а не як було заплановано в 2020-му, відбулись Олімпійські та Паралімпійські ігри в Токіо. На початку Колегії Міністр молоді та спорту коротко підбив підсумки змагань та ще раз подякував спортсменам і тренерам.
«Серед 206 країн-учасниць українська Олімпійська збірна увійшла в ТОП-20 за загальною кількістю медалей. Кожен восьмий спортсмен нашої збірної здобув медаль, це значно краще результатів попередньої Олімпіади – тоді 206 атлетів привезли 11 медалей. У підсумку маємо у Токіо 19 медалей: дванадцять бронзових, шість срібних й одну золоту. Крім того, на цих Олімпійських іграх у Токіо 25 українських спортсменів зайняли 4-6 сходинки. Зважаючи на 5 років підготовки, важкі умови, спричинені пандемією, вони все одно пройшли всі складні етапи та з гордістю представили рідну країну. Ці 25 спортсменів та їх тренери отримали від держави премії Кабінету Міністрів. Фантастично виступила в Токіо і Паралімпійська збірна України. Наші атлети здобули 98 медалей, з яких – 24 золоті, 47 срібних та 37 бронзових, і в результаті посіла шосте підсумкове місце, а за загальною кількістю медалей – п’яте. У підсумку, українці демонстрували прекрасні результати на іграх чотириріччя. Впевнений, що і надалі ми працюватимемо разом з вами, щоб на наступних Олімпіадах гімн України звучав якнайчастіше», – наголосив Вадим Гутцайт.