“Для дітей суспільство без бар’єрів”

У рамках “Тижня поінформованості про дітей з особливими освітніми потребами” та Міжнародного дня осіб з інвалідністю, проведення Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії “Для дітей суспільство без бар’єрів” у закладах освіти області проведено низку заходів, метою проведення яких було привернути увагу на права дітей з обмеженими можливостями, вчити володіти мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги, усвідомлювати життєві проблеми людей, які потребують уваги і милосердя, сприяти розвитку милосердя, доброчинності, чуйності, співчуття, гуманного ставлення до людей із порушеннями, виховувати повагу до людей з обмеженими можливостями.Під час тижня та у Міжнародний день осіб з інвалідністю в усіх закладах освіти проведено: “уроки доброти”, заняття з елементами тренінгу, дидактичні ігри; виховні години, бесіди; конкурс малюнків дітей з особливими освітніми потребами; лекції-презентації ” дискусії з елементами рольової гри; руханку на свіжому повітрі. Крім того: організовано перегляд відеороликів, мультфільмів документального фільму про дітей та людей з особливими освітніми потребами; концертні програми фестивалю дитячої творчості “Повір у себе”; оформлено виставки робіт декоративно – прикладного мистецтва дітей з особливими освітніми потребами; у шкільних бібліотеках розгорнуто книжково – ілюстративні виставки, присвячені Міжнародному дню людей з інвалідністю.
До участі у проведенні “уроків доброти” долучились і фахівці 27 інклюзивно-ресурсних центрів, які функціонують в області.
Під час проведення Тижня поінформованості про дітей з особливими освітніми потребами та Міжнародного дня осіб з інвалідністю, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів взяли участь тематичних заходах, які проходили на базі закладів освіти, благодійних акціях, засіданні за круглим столом із представниками батьківської громадськості, центрами соціальних служб, служб у справах дітей, представників відділень соціального захисту, іншими зацікавленими особами.
Керівниками інклюзивно-ресурсних центрів організовано друк та поширення продукції за вищевказаною тематикою, зустрічі батьками дітей з особливими освітніми потребами
“Як змінилося життя сім’ї?”, публікації статей у місцевих газетах.
Крім того, 02 грудня 2021 року директор Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру № 1 Ольга Рибак взяла участьу телепрограмі “Віч-на-віч” на тему: “Міжнародний день людей з інвалідністю”, 03 грудня 2021 року – у ранковому ефірі на ТРК “Перший Подільський” “Право дітей з особливими освітніми потребами на освіту” та на телеканалі “TV7+” у програмі “Головний день” на тему: “Міжнародний день осіб
з інвалідністю: в контексті права на освіту”.
А директор інклюзивно-ресурсного центру Городоцької міської ради Валентина Бендюжко виступила в ефірі регіонального радіо “Для дітей суспільство без бар’єрів”.