ЛІТО-2021 ГУРТКІВЦІВ ХОЦТКУМ

ЛІТО-2021 ГУРТКІВЦІВ ХОЦТКУМ

З 2 по 7 липня вихованці гуртків з пішохідного туризму та спортивного орієнтування на чолі з керівниками гуртків Ганною ГОРДЄЄВОЮ, Дмитром ФЕДЧИШЕНИМ та Альоною НЕСПЛЯК здійснили степеневий похід по півдню Івано-Франківської області, а саме: с. Шибене – пол. Луковиця – г. Баба Лудова – р. Чорний Черемош – г. Чивчин – с. Буркут – с. Шибене.
У поході юні туристи ознайомились з цікавими природними об’єктами. Серед багатьох інших, зацікавилися джерелами з мінеральною водою типу «Єсентуки» і «Боржомі» біля села Буркут. Тут влітку 1901 року протягом 40 днів цією водою лікувалася Леся Українка. Двічі Лесю навідував Іван Франко, який пригощав її фореллю, зловленою власноруч. Саме тут вона написала цикл поезій. Пройшовши близько 75 км, діти показали свою силу, витривалість та мужність: долали бродом річку Чорний Черемош, важкі підйоми та спуски, закріпили знання з орієнтування у гірській місцевості, удосконалили навички з організації побуту і правильної поведінки у природі, а також набагато краще взнали про Українські Карпати.

***

З 2 по 10 липня вихованці гуртка ХОЦТКУМ «Сходинки в світ туризму» (керівник Алла СЛІВІНА) мали змогу покращити свою майстерність, здобути нові навички та знання, випробувати себе на витривалість під час пішохідного походу ІІІ ступеня складності Українськими Карпатами. Маршрут пролягав мальовничими схилами Чорногірського хребта, через вершини Петрос, Говерла, Шпиці, Гутин Томнатек, Ребра, повз заповідні високогірні озера Несамовите і Бребенескул.

Незважаючи на не дуже сприятливу погоду, гуртківці успішно справилися з поставленою задачею. Крім спортивної складової походу, юні туристи виконали також краєзнавчу частину маршруту – ознайомились з роботою інформаційно-туристичного центру «Високогір’я Карпат», розташованого в урочищі «Перемичка» між Говерлою і Петросом та сніголавинної метеорологічної станції «Пожижевська».

***

Декілька туристських походів здійснили вихованці гуртка «Пішохідний туризм» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який діє на базі Судилківського ліцею, на чолі зі своїм керівником гуртка Антоном ШИМАНЮКОМ.

13-14 серпня вони пройшли 25-кілометровим маршрутом від рідного села Судилкова польовими дорогами до села Лозичне, далі через лісовий масив коло с. Городище і с. Красносілка, і завершили похід у с. Судилкові. Довжина маршруту 25 км.

23-25 серпня гуртківці в Українських Карпатах пройшли маршрутом: с. Кваси – г. Петрос – полонина Головчеська – с. Луги. За 3 дні група пройшла до 55 км. На маршруті юні туристи знайомились з чудовими ландшафтними краєвидами Карпат, на практиці облаштовували бівак – ставили намети, розпалювали вогнище, готували їжу, а також покращували навики з орієнтування у горах.

***

З 17 по 28 серпня відбувся похід III ступеня складності у масиві Балканських гір на території Республіки Болгарії під керівництвом керівника гуртків Хмельницького ОЦТКУМ Дмитра ВАЩУКА. Маршрут розпочинався із культового місця – Рильського монастиря, історія якого починається з X ст. та проходив по двох хребтах висотою понад 2000 м. Під час походу підкорено декілька цікавих вершин: Баба (2608), Теодосієв-Караул (2666), Кьоравіца (2612), Канарата (2686), Вапа (2527), Ковач (2646), Овчарець (2775). Підкорення найвищої вершини Балканських гір – гори Мусала (2995) було успішно здійснено 22 серпня. Завершився похід у мальовничому гірськолижному курорті Боровець. Масив вразив неймовірної красою стрімких гір, широкими долинами та мальовничими озерами. Окрім спортивної частини цікавою виявилась також і екскурсійна. Спершу відвідали столицю Болгарії – Софію, потім античне місто Дюррес в Албанії та її столицю Тірану.

***

З 9 по 16 серпня вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», який працює на базі Теофіпольської ЗОШ №1 (керівник гуртка Олександр БОГУЦЬКИЙ) проходили козацький вишкіл у військово-патріотичному наметовому таборі «Подільсько-Волинська Січ-2021», розташований поблизу села Лисогірка Теофіпольського району. У таборі зібралися юні козаки з Хмельницької, Тернопільської, Кіровоградської, Луганської, Рівненської та Івано-Франківської областей.

Учасники наметового табору впродовж тижня гартувалися фізично та духовно, вчилися виживанню без комфортних умов, без світла, без інтернету. І це було доброю школою, бо навчилися жити за внутрішнім розпорядком табору, навичкам таборування, стали організованими, дисциплінованими. Вчилися стрілецькій підготовці, розбирали та складали на швидкість АК, опановували ази військового рукопашного бою. А ще грали у футбол, змагалися у козацьких забавах, купалися у ставку, співали на вечірній ватрі старовинних козацьких пісень, здійснили екскурсії до меморіального музею «Молотківська трагедія» та до Збаражу. Смачними були страви, які готували кухарі на справжній польовій кухні. Тож всі отримали море незабутніх вражень.

Одним з основних лейтмотивів цього таборування стало гасло – Схід і Захід разом! З історії знаємо, що одним з об’єднуючих моментів Півдня і Півночі Сполучених Штатів Америки після закінчення громадянської війни, став дитячий туризм. Тому є надія, що і Україну об’єднають саме діти.

***

Вихованці історико-краєзнавчого гуртка «Пошук» (керівник гуртка Валентина КОГУТ), який діє на базі Зіньківського ліцею, взяли активну участь в урочистостях з нагоди 30-річчя Незалежності України. Вони підготовили святкове привітання для жителів Зіньківської громади до Дня відновлення незалежності. На святі, яке відбулося у селі 22 серпня, їх очікувала приємна несподіванка – заступник директора агрохолдингу Західний Кластер «Кернел» Олексій Берук подарував сертифікат для здійснення поїздки на оперу «Запорожець за Дунаєм» у смт.  Меджибіж.

Вистава відбулася 23 серпня у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж». Опера, на якій гуртківці побували чи не вперше в житті, справила не аби яке враження. Важко передати ті почуття, які викликали в душах дітей сюжет опери та захоплююча гра акторів, адже за період карантину вони майже відвикли від таких заходів… А ще це дійство доповнювалося батьківською турботою директора ДІКЗ «Межибіж» Олега ПОГОРІЛЬЦЯ та його заступника Ігоря ЗАПАДЕНКА.

За матеріалами ХОЦТКУМ

Loading