В облдержадміністрації відбулася презентація проєкту з цифровізації закладів загальної середньої освіти
В облдержадміністрації відбулася презентація проєкту з цифровізації закладів загальної середньої освіти, який реалізовується в рамках регіональної програми інформатизації «Цифрова трансформація Хмельниччини» на 2021 – 2023 роки. Ініціатива покладе початок розвитку освітнього цифрового середовища Хмельниччини. Реалізовуватиметься проєкт на базі освітньої платформи “HUMAN Школа”.
В презентації взяли участь заступник голови ОДА Володимир Юр’єв, радник голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Євгеній Липовенко директор з комунікацій компанії HUMAN Пилип Штеренталь, директори шкіл, що долучилися до реалізації проєкту, представники Департаменту освіти та науки, молоді та спорту ОДА.
Як зауважив Володимир Юр’єв, Президент України Володимир Зеленський дав старт програмі “Держава у смартфоні”, і впровадження цифрових технологій у всіх сферах суспільного життя набуло величезних масштабів. Перші результати роботи у цьому напрямку уже бачать всі громадяни. Наприклад, наша держава першою в світі прирівняла електронний документ, що посвідчує особу, до паперового завдяки розробці проєкту “Дія”.
“Цифрові технології покликані спростити комунікацію, розширити наші можливості, допомогти нам пізнавати світ, здобувати знання. І ми чудово розуміємо, що ці технології незамінні у сучасній системі освіти, особливо зважаючи на ті виклики, які постали перед педагогами у зв’язку з пандемією COVID-19, – зазначив посадовець. – З ініціативи голови ОДА Сергія Гамалія була розроблена відповідна обласна програма з цифровізації, яка вже затверджена на сесії обласної ради. В рамках фінансування цієї програми було виділено 2,3 млн грн, і саме за ці кошти розпочинається реалізація проєкту, який ми сьогодні презентуємо.”
Євген Липовенко додав, що наразі урядом приділяється значна увага питання впровадження цифрових технологій у всіх сферах, і в тому числі й в освіті. Зокрема, виділяються цільові субвенції з бюджету на під’єднання освітніх закладів до високошвидкісного інтернету, на закупівлю ноутбуків для вчителів, на STEM-лабораторії, тощо.
“Ми комплексно проаналізували потреби освітян і взяли на себе ініціативу, щоб у школах Хмельницької області система дистанційного та змішаного навчання була однією із перших в Україні, – зазначив Євген Липовенко. – Ми розробили вимоги та провели відкриті торги у системі ПРОЗОРРО, переможцем яких і стала HUMAN Школа”.
Далі Пилип Штеренталь більш детально розповів присутнім про можливості та функціонал платформи HUMAN Школа. За його словами, проєкт має на меті підготувати школи до роботи в умовах карантину та вивести організацію шкільних процесів на новий рівень автоматизації. Для цього школи матимуть необхідні цифрові інструменти, які розробник допоможе їм опанувати. Електронний документообіг, он-лайн-заняття, домашні завдання та їх перевірка на спеціалізованій платформі, застосування різних форм оцінювання знань учнів – всі це та ще багато інших корисних функцій стануть доступними для наших освітян завдяки втіленню в життя цього проєкту.
В ініціативі вже беруть участь 60 шкіл області, що з 1 вересня почали впроваджувати платформу, але надалі до неї мають долучитися всі заклади освіти. У результаті імплементації “HUMAN Школа” директори та вчителі отримають можливість комплексну освітню систему для: ведення електронного документообігу, проведення уроків, видачі/здачі домашнього завдання, перевірки знань учнів, збору зворотного зв’язку та аналітики.
Зауважимо, що система “HUMAN Школа” функціонує у понад 1800 закладах освіти у всіх регіонах України. Також платформа була обрана МОН та ДНУ “ІМЗО” для проведення міжнародних та всеукраїнських конкурсів: “Учитель Року 2021”, “Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика» та вдало функціонує на Хмельниччині.