Відбулась міжнародна науково-практична конференція «Замки та палаци в туризмі»

Майже 40 науковців, практиків та студентів взяли участь в роботі міжнародної науково-практичної конференції «Замки та палаци в туризмі». Ініційована, організована та проведена (у дистанційному форматі) катедрою країнознавства та туризму спільно з Інститутом досліджень діаспори. Співорганізатори заходу :
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Хмельницький національний університет, Департамент науки та освіти Хмельницької обласної державної адміністрації, Харківський національний університету імені Василя Назаровича Каразіна, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Луцький національний технічний університет, Ужгородський національний університет, Київський національний лінгвістичний університет, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, представництво міністерства туризму Республіки Кіпр в Україні, Інформаційно-аналітична служба Европейсько-Східний діалог (IASEED) та Національний заповідник «Замки Тернопілля»).

Вітальні слова учасникам заходу виголосили ректор Чернівецького національного університету проф. Роман Петришин, проректор Ужгородського національного університету проф. Ігор Король, проректорка Луцького національного технічного університету проф. Олена Лютак, представник кіпрського міністерства туризму Іван Горобець, керівник IASEED Юрій Ключівський, генеральний директор НЗ «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура та декан географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка проф. Сергій Запотоцький.

Відеовітання надіслала директорка Департаменту науки та освіти Хмельницької ОДА проф. Дарія Басюк.

У доповідях дослідників висвітлювались цікаві та актуальні теми міждержавного, національного і регіонального виміру: замки та палаци як локації і атракції конференційного туризму (Ю.Зінько; Львів); втрати замкового та палацового туризму в результаті воєнних дій в Україні (проф. Ж.Бучко; Чернівці); замки Великого Герцоґства Люксембурґ: історія, реновація, використання (доц. Н.Терес; Київ); Олицький замок князів Радзивіллів як перспективний об`єкт для створення історико-культурного заповідника (доц. О.Ільїна; Луцьк); палацово-парковий ансамбль «Садиба Попова»: наслідки військового урбіциду та питання відновлення після деокупації (доц. М.Бєлікова; Запоріжжя); Лук’янівський тюремний замок як готельно-пенітенціарний бізнес-проєкт відновлення туризму Києва по війні (проф. І.Смирнов; Київ); про користь іноземного досвіду організації замкового туризму (доц. І.Винниченко; Київ); передумови формування інклюзивного середовища в історико-культурному просторі пам`яток НЗ «Замки Тернопілля» (Т.Думська; Збараж) та ін.
Надзвичайно актуальною – з огляду на багату і цікаву аналітичну інформацію (отриману, зокрема, під час реалізації проєкту «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України») – була доповідь харківської дослідниці, очільниці Центру розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства при секторі Національного наукового центру ХФТІ НАН України доц. Олени Жукової.
Модерували захід викладачі катедри Діана Гринюк та Ігор Винниченко.
Збірка матеріалів конференції, яка містить й тези майже 100 вітчизняних та іноземних дослідників, за тиждень міститиметься на офіційному сайті географічного факультету.

Захід “наживо” – за посиланням: